← НАЗАД НА БОЗА
Доста хранливо, Кејт Мос за “појадок” има 3 лименки пиво!

Доста хранливо, Кејт Мос за “појадок” има 3 лименки пиво!

Кејт Мос реши да одмори од брачните обврски па на краток одмор замина сама на Јамајка. Таму се одмори од секојдневните обврски, но и од сопругот. Она...

ШоуБиз | Нема коментари

10 Авионски нереќи кои ја сменија историјата и иднината на авијацијата! – IV дел

10 Авионски нереќи кои ја сменија историјата и иднината на авијацијата! – IV дел

1982, Западна Јава, Индонезија,  лет BAA-009 British Airways Flight 9, понекогаш се нарекува Speedbird 9 или Jakarta инцидент, беше закажан лет на British Airways од аеродромот во...

Prison brake | Нема коментари

Запознајте го бугарскиот Џастин Тимберлејк

Запознајте го бугарскиот Џастин Тимберлејк

...

Таленти | Нема коментари

Е вака се споделува љубов:)

Е вака се споделува љубов:)

...

Интересно | Нема коментари

Bentley SUV

Bentley SUV

Bentley веќе се длабоко навлезени во развојот на својот нов модел-луксузниот теренец под кодот BY736 кој би требало да се појави на пазарот во 2014, и чија цена...

Керозин | Нема коментари

Роналдо праќа голи слики од обожавателки

Роналдо праќа голи слики од обожавателки

Кристијано Роналдо сосем случајно им ги пратил голите фотографии од една својата обожавателка на своите пријатели, роднини и на девојка си Ирина Шајк....

ШоуБиз | Нема коментари

Траволта како српски војник!

Траволта како српски војник!

Џон Траволта ќе ја игра улогата на српски војник во најновиот акционен трилер „Killing Season“ каде ќе глуми заедно со Роберт де Ниро. Филмот започнува со...

Музика и филм | Нема коментари

Ова е најскапиот невестински фустан на светот

Ова е најскапиот невестински фустан на светот

Цената на просечниот невестински фустан не е баш ефтина. Кај нас, цените се движат од 300-2000 евра, односно за просечна венчаница ќе платите околу 500 евра....

Мојата венчавка | Нема коментари

Шарени нокти за неколку секунди

Шарени нокти за неколку секунди

Повеќе нема да ви биде проблем дури и најубавиот маникир да си го направите дома. Нема повеќе да ви требаат часови за да го направите тоа, а уште помалки...

Убавина | Нема коментари

Корисни совети за во домот

Корисни совети за во домот

* Пепелникот кој често лошо мириса и по миењето, наполнете го со оцет, оставете го половина час и потоа добро измијте го. * Орманчето за чевли добро ќе...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk