← НАЗАД НА БОЗА
Рики Мартин на Бродвеј – го глуми Че Гевара!

Рики Мартин на Бродвеј – го глуми Че Гевара!

Познатиот пејач Рики Мартин ќе се испроба во улогата на Че Гевара во новата верзија на претставата „Евита“, која ќе се одигра на Бродвеј. Уметничкото...

Музика и филм | Нема коментари

За мене Клуни беше како татко…

За мене Клуни беше како татко…

Италијанскиот новинар Бруно Веста ја објави книгата „Questo Amore“ во која има интервју со прекрасната Елизабета Каналис која во јуни ја раскина врската со...

ШоуБиз | Нема коментари

Неколку трикови за перфектна шминка

Неколку трикови за перфектна шминка

Ова е уште едно упатство за правилно нанесување на шминка. Овој пат за нанесување на кафена сенка, како да имате секи, длабок и заводлив поглед со помош...

Убавина | Нема коментари

Мери Џи Блајџ како командант:)

Мери Џи Блајџ како командант:)

Мери Џи Блајџ премиерно ги прикажа своето ново видео за песната „25/8“. Ова ќе биде водечки сингл од идниот, 10-ти студиски албум на кралицата на хип хопот...

Музика и филм | Нема коментари

Тешко ми е без Никол!

Тешко ми е без Никол!

Возачот на Мекларен, Луис Хамилтон признава дека тешко го поднесува раскинувањето со Никол Шерзингер и дека моментално, семејството му е најголема...

ШоуБиз | Нема коментари

Влезете во светот на Хари Потер!

Влезете во светот на Хари Потер!

Ова е една приказна за светот на Хари Потер која ќе ја раскажеме преку фотографии. Колку и да се трудам да го доловам тоа со зборови, сепак фотографијата...

Патувај | Нема коментари

Мало куче се сили на коцка лед:)

Мало куче се сили на коцка лед:)

...

Интересно | Нема коментари

Чајниците како дел од декорацијата во домот

Чајниците како дел од декорацијата во домот

Ова е инетерсен предлог за сите љубители на чајот и чајниците. Освен тоа што од чајникот и шољите за чај може да се напиете вкусен чај, нив исто така може...

Мојот дом | Нема коментари

Восочен Бибер и во Мадрид! Малце не личи на него, ама се радуваат девојчињата

Восочен Бибер и во Мадрид! Малце не личи на него, ама се радуваат девојчињата

Канадската тинејџерска ѕвезда и тивка желба на бројни девојчиња низ целиот свет, 17-годишниот Џастин Бибер си доби своја восочна фигура, и тоа во...

ШоуБиз | Нема коментари

Колку се важни веѓите за убавиот изглед?

Колку се важни веѓите за убавиот изглед?

Никогаш не сум помислила дека веѓите толку многу влијаат на убавината. Секогаш кога станува збор за цртите на лицето, даваме акцент на очите, носот,...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk