← НАЗАД НА БОЗА
Гага не е зелка, туку индиски хипик:)

Гага не е зелка, туку индиски хипик:)

Лејди Гага не се појави во Индија во фустан од зелка како што се предвидуваше. На прес конференцијата пред својот настап беше облечена како кралица....

ШоуБиз | Нема коментари

Семјуел Џексон во Гинис! За… цар е човекот!

Семјуел Џексон во Гинис! За… цар е човекот!

Има играно во повеќе од 100 филмови кои заедно имаат заработено преку седум милијарди долари. Ова е сосема добра причина за Семјуел Ли Џексон да се најде...

Музика и филм | Нема коментари

Ова се шест знаци кои ќе ви докажат дека партнерот искрено ве сака!

Ова се шест знаци кои ќе ви докажат дека партнерот искрено ве сака!

Понекогаш не се доволни само зборовите “Те сакам” за да се уверите дека партнерот ве сака. Понекогаш треба да се направи нешто за да се потврди, да се...

Секс и Односи | Нема коментари

Нема зима со капутите од кадифе и кашмир

Нема зима со капутите од кадифе и кашмир

Наместо класичните црни, овој пат во мода се белите капути. А најголем стилски блесок ќе имаат дамите кои ќе се одлучат за силните бои. А, доколку сакате...

Мода | Нема коментари

Организирајте свадба во духот на есента

Организирајте свадба во духот на есента

Доколку сте решиле да правите свадба во есен, можете да ја организирате веселбата во духот на ова годишно време. Есента е дождлива и студена, но исто така...

Мојата венчавка | Нема коментари

За што се може да ја употребите четката за заби?

За што се може да ја употребите четката за заби?

Четката за заби е дел од нашето секојдневие. Секое утро го започнуваме токму со неа. Но, знаевте ли дека освен што со четката ги миете вашите заби, може да...

Убавина | Нема коментари

Маче што знае и да лае:)

Маче што знае и да лае:)

...

Интересно | Нема коментари

Pierce Arrow Model 41

Pierce Arrow Model 41

Врвниот модел на Pierce Arrow за 1931-та година бил моделот 41, поставен на на огромната 147-инчна платформа. LeBaron изградил пет школки за моделот 41, вклучувајќи и...

Керозин | Нема коментари

Идоли од детството: Бекстрит бојс на турнеја во Европа!

Идоли од детството: Бекстрит бојс на турнеја во Европа!

Тие доминираа на музичкиот пазар цели три децении, продавајќи стотици милиони копии од своите албуми. И кога веќе треба да се формира супер група,...

Музика и филм | Нема коментари

Треба ли да се учи од Силвио Берлускони?:)))

Треба ли да се учи од Силвио Берлускони?:)))

Кога ќе се спомне името Силвио Берлускони, прво на памет што ни паѓа е секс скандал. Епа не сте далеку од темата, добро овој пат не е нешто толку страшно,...

Машка работа | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk