← НАЗАД НА БОЗА
Избегнете го ризикот од дијабетис  – јадете поспоро

Избегнете го ризикот од дијабетис – јадете поспоро

Сепак, зголеменото ниво на гликоза во крвта е забележано кај луѓето со неправилности во исхраната како што се касните оброци или целовремено грицкање. 40...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Потполно природни состојки за нега на устата

Потполно природни состојки за нега на устата

Млеко и јајца Испкунаите делови на устата често се последица на недостаток на витамин Б2, кој го има во јајцата и млечните производи. Пола литро млеко...

Убавина | Нема коментари

Фото: Сега е јасно зошто е таа една од најсекси жените на светот

Фото: Сега е јасно зошто е таа една од најсекси жените на светот

Австралискиот модел Миранда Кер ја претстави најновата колекција на Викториа Сикрет. Но, освен новата колекција на овој моден бренд на фотографиите...

ШоуБиз | Нема коментари

Пет аксесоари кои се неопходни за да бидете ин оваа есен

Пет аксесоари кои се неопходни за да бидете ин оваа есен

Доколку се одлучите за овие пет аксесоари тогаш дефинитивно ќе бидете ин оваа есен. Она што треба да го направите е да набавите: Тробојна алка Оваа...

Мода | Нема коментари

Страшно! И ова е талент

Страшно! И ова е талент

...

Таленти | Нема коментари

И ѕвездите патат од целулит:)

И ѕвездите патат од целулит:)

Тие се познати и секогаш го привекуваат вниманието на сите околу нив. Папараци ги следат на секое излегување од дома и никогаш не се безбедни во целост....

ШоуБиз | Нема коментари

Чекавте? Ќе има и “Врисок 5” :)

Чекавте? Ќе има и “Врисок 5” :)

Режисерот Вес Крејвен ги потврди шпекулациите на филмските магазини дека во план е петти филм од серијалот „Врисок“. Крејвен, кој е режисер на...

Музика и филм | Нема коментари

Јаболката ги штити мускулите

Јаболката ги штити мускулите

Се верува дека урсоличната киселина го подобрува ефектот на инсулинот и фактор за раст кои се од клучно значење за поголеми мускули. Таа киселина е...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Бритни не го разочара Загреб, но Загреб ја разочара неа

Бритни не го разочара Загреб, но Загреб ја разочара неа

Бритни Спирс настапи во Загреб, го одржа долгонајавуваниот концерт. Таа таму пристигна фамилијарно, со своите деца и татко и. Концертот сепак не помина...

Музика и филм | Нема коментари

Карлеуша за геј парадата…

Карлеуша за геј парадата…

Незадоволна од откажувањето на геј парадата која требаше да се одржи денес, Јелена Карлеуша која е позната по поддршката која ѝ ја дава на геј...

ШоуБиз | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk