← НАЗАД НА БОЗА
Спилберг фасциниран од Мојсеј! Ќе се снима филм?

Спилберг фасциниран од Мојсеј! Ќе се снима филм?

Славниот режисер Стивен Спилберг би требало да ѝ се придружи на екипата која ќе го снима филмот „Gods and Kings“ кој е инспириран од библискиот јунак...

Музика и филм | Нема коментари

Акапулко – спремете се за луди забави

Акапулко – спремете се за луди забави

Акапулко се наоѓа на западното крајбрежје на Мексико, сепак едно од најубавите места во Мексико кое излегува на Пацифичкиот океан. Овде можете да...

Патувај | Нема коментари

Кои чевли за венчавка се сега во тренд?

Кои чевли за венчавка се сега во тренд?

Чевлите за венчавка пред се мораат да бидат удобни, за да можете без никаков проблем да издржите цел ден. Бојата и обликот на чевлите треба да биде во...

Мода | Нема коментари

Со зелен чај до здрави непца

Со зелен чај до здрави непца

Убава и блескава насмевка е украс на секое лице. Но за тоа не се заслужни само здравите заби – значајна улога играат и здравите непца, кои се најслаба...

Убавина | Нема коментари

Свршеничкиот прстен на Хефнер на аукција

Свршеничкиот прстен на Хефнер на аукција

Прстенот што го доби Плејбој зајачицата од Хју Хефнер за нивната свршувачка е проценет дека вреди 30.000 долари. Кристал, која го остави Хефнер кратко пред...

ШоуБиз | Нема коментари

Намалете ги менструалните болки

Намалете ги менструалните болки

Топла бања – веруваме дека веќе многу пати имате слушнато дека треба да го избегнувате претераното изложување на вода за време на тие денови, меѓутоа...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Мал vs Голем:)

Мал vs Голем:)

...

Интересно | Нема коментари

Ким Кардашијан го може и невозможното:)

Ким Кардашијан го може и невозможното:)

Како ли само и успева на толку големи потпетици да го помине целиот ден. Ким Кардашијан со екстремно високи потпетици помина цел ден шетајќи со својот...

ШоуБиз | Нема коментари

Ната и Ќазим како мали деца! Сега тој е на ред да враќа:)

Ната и Ќазим како мали деца! Сега тој е на ред да враќа:)

Не поминаа ни три недели откако Нате го остави Ќазим, а приказните дека тој ја преболел веќе паднаа во вода. Откако заврши нивната врска, Наташа им се...

ШоуБиз | Нема коментари

Новото видео на ” 5 O’ clock” без Лили Ален

Новото видео на ” 5 O’ clock” без Лили Ален

Кралот Т-Pain на Вево го објави официјалното музичко видео за неговиот нов и одличен сингл   „5 O’Clock“ кој ќе се најде на неговиот иден четврт по ред...

Музика и филм | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk