← НАЗАД НА БОЗА
Избор на машка кожена јакна

Избор на машка кожена јакна

И покрај тоа што припаѓа во групата на класичната машка гардероба, кожената јакна може да се најде во многу варијанти. Како да ја избереме...

man fashion | Нема коментари

Миранда Кер и козите на реклама!

Миранда Кер и козите на реклама!

Рекламата за пролетната колекција на познатата марка Бали е готова и изгледа неверојатно. На живописната реклама снимена во Швајцарија на Алпите...

ШоуБиз | Нема коментари

Домашна козметика од јапонско јаболко

Домашна козметика од јапонско јаболко

Придонесот на јапонското јаболко во борбата за убавината може да е навистина голем. Ова јаболко има магичен ефект за вашата кожа, бидејќи е многу...

Убавина | Нема коментари

Шпиунски фотографии од новиот Голф 7

Шпиунски фотографии од новиот Голф 7

Според последните информаци информации кои стигаат од Волфсбург, германската компанија е при крај со развојот на седмата генерација на популарниот...

Керозин | Нема коментари

Си уживам… ме санкаат:)))

Си уживам… ме санкаат:)))

...

Интересно | Нема коментари

На времето беа фраери, а сега чудовишта:)

На времето беа фраери, а сега чудовишта:)

Актерите и пејачите кои пред десетина години беа привлечни и посакувани ширум целиот свет, денес се скоро непрепознатливи. Девојките вриштеа на нивните...

ШоуБиз | Нема коментари

Ноле заедно со Сталоне, Вилис и Норис во “Платеници”!

Ноле заедно со Сталоне, Вилис и Норис во “Платеници”!

Филмските великани како што се Сталоне, Ван Дам, Брус Вилис и Чак Норис во продолженито на “Платеници”, ќе добијат уште еден великан а тоа е Новак...

Музика и филм | Нема коментари

Колекција „Resort“ 2012 на Roberto Cavalli

Колекција „Resort“ 2012 на Roberto Cavalli

Најновата колекција на гигантот Кавали пленува со својот наситен колорит и впечатливи принтови, карактеристични за стилот на италијанскиот бренд....

Мода | Нема коментари

Вики стандард собира признанија и награди! Секоја чест!

Вики стандард собира признанија и награди! Секоја чест!

Во последно време Викторија Бекам постојано доминира во дизарнерските кругови , а работата и трудот сè почесто ѝ се вреднуваат и признаваат. Сега, редно...

ШоуБиз | Нема коментари

Познатите ѕвезди на поштенски марки

Познатите ѕвезди на поштенски марки

Пол Макартни, Памела Андерсон, Натали Портман и многу други познати вегетаријанци си добија поштенски марки со својот лик. ПЕТА ги оковечи во знак на...

ШоуБиз | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk