← НАЗАД НА БОЗА
Жените паѓаат на мажи со длабок глас

Жените паѓаат на мажи со длабок глас

Жените се многу чувствителни на бојата на гласот, повеќе им се допаѓаат длабоки отколку високи тонови. Научниците од универзитетот Абердин велат дека...

Секс и Односи | Нема коментари

Лек за проширени пори

Лек за проширени пори

Кога лојните жлезди работат интензивно, тогаш кожата на лицето трпи, се предизвикуваат акни, се појавуваат проширени пори во кои се собира нечистотија,...

Убавина | Нема коментари

Стомачето на Алесандра Амброзио на видик! :))

Стомачето на Алесандра Амброзио на видик! :))

Цел свет дозна дека супер моделот на модната куќа „Victoria’s Secret“, Алесандра Амброзио е бремена, и сега допрва следат фотките од текот на нејзината...

ШоуБиз | Нема коментари

Купување на Католичката црква од страна на Микрософт

Купување на Католичката црква од страна на Микрософт

Во 1994 година на интернет (кој тогаш беше во развој), започна да циркулира информација за тоа како Микрософт ја купи Католичката црква. Соопштението...

Prison brake | Нема коментари

Топ 10 трендови за венчаници за 2012

Топ 10 трендови за венчаници за 2012

Ова е период од годината во кој се прават предвидувања за што ќе биде во тренд идната година. Без накој редослед погледнете  ги  топ 10 трендовите за...

Мојата венчавка | Нема коментари

Женствени и елегантни со моделите на Karen Millen

Женствени и елегантни со моделите на Karen Millen

Бидејќи празниците се добар повод за секоја дама да помисли за парти изглед денеска решивме да го фокусираме вашето внимание на каталогот на...

Мода | Нема коментари

Вкусни брускети со зеленчук

Вкусни брускети со зеленчук

Тиквичките убаво измијте ги,исечете ги накоцки, а пиперките исчистете ги па и нив исечете ги на коцки.На загреан путер запржете ги тиквичките,...

Мојата кујна | Нема коментари

Патувајте со стил – „Ј. Lindeberg“

Патувајте со стил – „Ј. Lindeberg“

Еве еден преглед на пролет 2012 колекцијата од Ј. Lindeberg брендот. Темата е патување кое станува сé поголем дел од секојдневниот живот па затоа...

man fashion | Нема коментари

Од на пролет, нова Келис!

Од на пролет, нова Келис!

Славната пејачка решила празниците да ги помине работно. Таа моментално го завршува новиот албум кој би требало да се појави кон крајот на...

Музика и филм | Нема коментари

Топ 20 најжешки жени во 2011 година

Топ 20 најжешки жени во 2011 година

Веќе се ближи крајот на годинава и време е да сумираме што беше најдобро во неа. Кога станува збор за убавите жени, не можевме да ја објавиме листата со...

Машка работа | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk