← НАЗАД НА БОЗА
Купка за принцези

Купка за принцези

Сами направете купка која ја практикувале принцезите од Истокот. Направете паста од: -      3 лажици јогурт -      3 капки есенцијално масло од...

Убавина | Нема коментари

Гага конечно се прошета гушната со дечкото!

Гага конечно се прошета гушната со дечкото!

И конечно се потврдија шпекулациите! Погледнете ги првите слики на кои Лејди Гага е заедно со нејзиниот дечко, ѕвездата од филмот „Дневниците на...

ШоуБиз | Нема коментари

Fingal’s Cave

Fingal’s Cave

Некои туристички атракции едноставно ја немале можноста да бидат осмислени од најсовршеното суштество. Сама по себе, природата интервенирала низ...

Патувај | Нема коментари

Скриени причини за хроничен замор

Скриени причини за хроничен замор

Доволно спиете, меѓутоа секогаш сте уморни? Пред да го обвините начинот на живот за вашиот постојан замор, дознајте повеќе што се може да биде причинител...

Здраво тело | Нема коментари

Само за вас: „Jingle Bells“ во изведба на DNK :)

Само за вас: „Jingle Bells“ во изведба на DNK :)

Македонското рап дуо ДНК тргна по стапките на познатите ѕвезди ширум светот кои се трудат секогаш да измислат оригинален начин, како би им ги честитате...

Музика и филм | Нема коментари

Фатен во љубовна мрежа најсекси дечкото за оваа година!

Фатен во љубовна мрежа најсекси дечкото за оваа година!

Иако Бредли Купер и Зои Салдана веќе подолго време се обидуваат да ги демантираат гласините кои се шират за нивната наводна врска, по се изгледа дека...

ШоуБиз | Нема коментари

Елегантно и удобно со „Lacoste“

Елегантно и удобно со „Lacoste“

Ова е првата колекција на португалскиот дизајнер Felipe Oliveira Batista како креативен директор на добропознатиот бренд Lacoste. Машката колекција се одликува со...

man fashion | Нема коментари

Каква ќе биде шминката за пролет и лето 2012 година?

Каква ќе биде шминката за пролет и лето 2012 година?

Меѓу повеќето модни тенденции за пролет и лето 2012 година се издвојуваат неколку основни што се однесува на шминката, на пример потполно отсуство на...

Убавина | Нема коментари

Никол Кидман со поглед лови младо месо ;)

Никол Кидман со поглед лови младо месо ;)

Објавен е официјалниот постер за најновиот филм во кој главна актерска ѕвезда е Никол Кидман. Филмот се вика „Разнесувач на весници“ или „Paperboy“, а...

ШоуБиз | Нема коментари

Стриптиз филм на Стивен Спилберг!

Стриптиз филм на Стивен Спилберг!

Актерот Ченинг Тејтум ќе игра во фимот на Стивен Спилберг во кој се работи за неколку мажи кои танцуваат без облека. Тој ќе ја има улогата да го...

Музика и филм | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk