← НАЗАД НА БОЗА
Колекција венчаници за изглед на филмска дива

Колекција венчаници за изглед на филмска дива

Идејата на новата колекција Diva Bride 2012 година од Ателие Еме беше да се претстави една совршена венчавка. Колекцијата е наменета за самоуверени жени кои...

Мојата венчавка | Нема коментари

Ама се набилдал Бен Стилер!

Ама се набилдал Бен Стилер!

Сите го знаеме по неговите улоги во некои од најпознатите комедии и може да ве зачуди кога ќе го видите во вакво акционо издание. Бен Стилер е забележан...

ШоуБиз | Нема коментари

“Шаховската машина” која го порази Наполеон

“Шаховската машина” која го порази Наполеон

Познатата приказна за првата машина за шах која беше конструирана од страна на Волфганг фон Кемпелен во 1769 година. Прво ја претстави во дворот на...

Prison brake | Нема коментари

На Хаваите е навистина жешко! Tabitha повторно ќе ви го разубави денот

На Хаваите е навистина жешко! Tabitha повторно ќе ви го разубави денот

...

Голо | Еден коментар

Еве како да си направите куќа за 3500 евра:)

Еве како да си направите куќа за 3500 евра:)

Simon Dale е феноменот кој успеа да изгради куќа за 3500 евра. Неможејќи повеќе да ги издржи кредитите тој се решил да си најде адекватно решение. Куќата е како...

Машка работа | Нема коментари

По што ќе ја паметиме 2011? Еве дел од најсмешните моменти:))

По што ќе ја паметиме 2011? Еве дел од најсмешните моменти:))

...

Интересно | Нема коментари

Мрачниот санаториум на „Blink-182“

Мрачниот санаториум на „Blink-182“

Том ДеЛонж и неговите другари од бендот, на своите обожаватели им подготвиле приказна за двајца млади луѓе кои се заробени во дом за ментално болни...

Музика и филм | Нема коментари

Разнобојни тоалети – разбудете ја детската фантазија

Разнобојни тоалети – разбудете ја детската фантазија

Овие мали бањи за деца се прекрасна идеја за уредување на детските градинки и училишта, но и за во домот. Имагинативни, шарени и игриви, децата ќе ги...

Мојот дом | Нема коментари

Новогодишни чоколадни кекси

Новогодишни чоколадни кекси

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 3 филџани брашнo 1 лажичка прашок за печиво 1 филџан путер или маргарин 1 лажичка ванила 150 грама кафен шеќер 50 грама шеќер 1...

Мојата кујна | Нема коментари

Бебе Мраз – Ви го исполнува животот

Бебе Мраз – Ви го исполнува животот

Сите го сакаме Дедо Мраз... ни ги исполнува желбите. Но Бебе Мраз ви го исполнува животот. Желбите се мали нешта во споредба со насмевките, лудориите на...

Моето семејство | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk