← НАЗАД НА БОЗА
Што прво забележува мажот кај жената?

Што прво забележува мажот кај жената?

Големите гради, долгите нозе и плавата коса се работите за кои жените мислат дека се императивот кај машките. Но неколку последователни истражувања...

Секс и Односи | Нема коментари

Викторија Бекам успешно ги спојува класиката и луксузот

Викторија Бекам успешно ги спојува класиката и луксузот

Колекција на торби пролет  / лето 2012. Иако името на Victorijа  Beckham релативно е ново на светската модна сцена, познатата трендсетерка успеа од себе да...

Мода | Нема коментари

DESROCHES ISLAND RESORT

DESROCHES ISLAND RESORT

Избегајте од секојдневноста и втурнете се во недопрената убавина на островот Desroches. Овој мал остров е дел од групата на 115 – те Сејшелски острови во...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk