← НАЗАД НА БОЗА

„The Avengers“ со огромна заработка!

„The Avengers“ со огромна заработка!
1350 Читања

Сагата за суперхероите „The Avengers“ заработила 178,4 милиони долари на благајните ширум светот во текот на само првото седумдневно прикажување. Ова е огромен успех за еден филм заснован врз стрип, а значително голема е заработувачката надвор од САД. Последен пат ваков тип на филм да постогне толкава фама е филмот за Спајдермен во 2007 година.

До пристигнувањето на овој нов филмски хит, публиката најмногу ја посетувала комедијата „Think Like a Man“, која заработила 18 милиони долари и веќе втора недела по ред го зазема првото место на „box-office“.

Во борба за втората позиција на листата се наоѓаат филмовите: „The Pirates! Band of Misfits“, „The Lucky Ones“, „The Hunger Games“ и „The Five-Year Engagement“со по околу 11 милиони долари заработка.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk