← НАЗАД НА БОЗА
„Ports 1061“класично и елегантно

„Ports 1061“класично и елегантно

Елегантни машки силуети со многу стил. Колекцијата е представена на модната недела во Милано наменета за есен-зима 2012/13. Представува типчно класична...

man fashion | Нема коментари

Ди Каприо сака да го глуми Тесла на филм!

Ди Каприо сака да го глуми Тесла на филм!

Американскиот актер Леонардо ДиКаприо во едно интервју за „Глорија“ изјавил дека би сакал некогаш да ја игра улогата на еден од најпознтите светски...

Музика и филм | Нема коментари

Зимска маска за лице

Зимска маска за лице

Во зима е многу важно да посветиме малку повеќе внимание за кожата на лицето, бидејќи зимата е периодот кога грижата и е повеќе од потребна. Кожата во...

Убавина | Нема коментари

Секси Селин Дион малку претерала ;)

Секси Селин Дион малку претерала ;)

Да се одбере краток фустан за на сцена од секогаш било ризик. Особено ако се работи за ветеран од калибар на Селин Дион која не ни помислила што сè може да...

ШоуБиз | Нема коментари

Видете зошто Катарина доби три ДА едногласно

Видете зошто Катарина доби три ДА едногласно

...

Таленти | Нема коментари

Танц во пижами:)))

Танц во пижами:)))

...

Интересно | Нема коментари

„Armani Prive“ – висока форма на метаморфози

„Armani Prive“ – висока форма на метаморфози

Вистинска наслада за очите и фантазијата се колекциите наменети за високата мода на големите модни куќи зошто тие не потопуваат во креативниот свет од...

Мода | Нема коментари

Ајде да се направиме взаемно среќни!

Ајде да се направиме взаемно среќни!

Љубовта е почетокот на сите други почетоци и од неа се раѓа се останато, што постои на овој свет...Кога ќе извикаш, ќе те чуе секој, кога ќе прошепнеш ќе те...

Секс и Односи | Нема коментари

И многу возбуда не е на арно :)

И многу возбуда не е на арно :)

Иако францускиот актер Жан Дујардин бил тој што освоил награда на овогодинешното доделување на наградите „Златен глобус“ за улогата во филмот...

ШоуБиз | Нема коментари

Една Бонд девојка била транссексуалка… а која?!

Една Бонд девојка била транссексуалка… а која?!

Додека сите сме во исчекување да излезе најновиот филм со Џејмс Бонд насловен како „Skyfall“, многумина се присетуваат на најдобрите моменти и сцени од...

Музика и филм | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk