← НАЗАД НА БОЗА
9 месечното патување..

9 месечното патување..

Од зачеток до најубавото нешто на светот Има едно место на светот каде внатрешноста е обложена со љубов, а секој шум претставува допир од најсаканите....

Моето семејство | Нема коментари

Вегетаријанството – причина за помала мозочна активност

Вегетаријанството – причина за помала мозочна активност

Вегетаријанството е вистински непријател на мозокот, за неговото нормално функционирање, тврдат научните од универзитетот Оксворд. Имено тим...

Здраво тело | Нема коментари

Спијам – значи те сакам

Спијам – значи те сакам

Спиењето по секс најчесто се толкува како неизитересираност и неромантичност. Меѓутоа тоа не е така...Имено со тој чин се открива дека вашиот партнер е...

Секс и Односи | Нема коментари

Ријана си купи Сваровски портрет со Мерлин Монро!

Ријана си купи Сваровски портрет со Мерлин Монро!

Пејачката Ријана потрошила дури 100.000 фунти за да го збогати својот дом со едно вредно уметничко дело. Се работи за славниот портрет на Мерлин Монро кој...

ШоуБиз | Нема коментари

Гламурозни сандали за оваа Пролет со потпис на „ Dior“

Гламурозни сандали за оваа Пролет со потпис на „ Dior“

Иако веќе подолго време модната куќа Dior има проблеми со наследникот на креативниот директор, ready-to-wear и haute couture колекциите продолжуваат да се нижат. Иако...

Мода | Нема коментари

Слабејте на работното место

Слабејте на работното место

Работите постојано и немате сила и време кои можете да ги искористите за вежбање?  Ако тоа е така пробајте да ги практицирате  следниве совети и ефектот...

Убавина | Нема коментари

Хотелот „Пуерта Америка“ – најубавиот хотел во Мадрид

Хотелот „Пуерта Америка“ – најубавиот хотел во Мадрид

Мадрид...престолнината на пасијата наречена Шпанија... Фламенко, убава архитектура, фудбалски дрим тим и многу хотели се неколкуте асоцијации кои ќе први...

Патувај | Нема коментари

„True Religion“ пролет-лето/2012

„True Religion“ пролет-лето/2012

Ова е последната колекција на брендот која е базирана на идеата – „Слободен дух и чувство за авантура“.  Се е под знакот на спортски елементи,...

man fashion | Нема коментари

Авокадото – витаминска бомба што ја регенерира оштетената коса

Авокадото – витаминска бомба што ја регенерира оштетената коса

Поради високата концентрација на витамини, белковини, микроелементи и аминокиселини маските од авокадо се признати како ефикасен метод за...

Убавина | Нема коментари

Ново дует видео на Тејлор Свифт

Ново дует видео на Тејлор Свифт

Во новото музичко видео на Тејлор Свифт и Пола Фернандез со наслов „Long Live“ може да ја видиме Тејлор како пее на еден свој концерт, додека пак, Пола го пее...

Музика и филм | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk