← НАЗАД НА БОЗА
Пет митови за женското тело

Пет митови за женското тело

Мит: Доктор може да каже дали жената е девица! Ниту еден доктор не може прецизно да одреди дали некоја жена е девица или не. Некои луѓе мислат дека...

Убавина | Нема коментари

И каменот може да биде луксузен

И каменот може да биде луксузен

Ова е најголемата и најскапата вила во Франција. Се протега на огромна површина. Има голем базен во дворот и огромен луксуз во внатрешноста. Интересно е...

Мојот дом | Нема коментари

„Единаесетмината на Оушн“ е најдобар римејк!

„Единаесетмината на Оушн“ е најдобар римејк!

Филмскиот хит „11-мината на Оушн“ кој се прикажуваше во кината во 2001 година и заработи повеќе од 450 милиони американски долари, во Британија е прогласен...

Музика и филм | Нема коментари

Која е новата Кери Бредшо?

Која е новата Кери Бредшо?

Кери Бредшо е ликот кој ја прослави Сара Џесика Паркер во култната серија „Сексот и градот“. Кога се обелодени фактот дека ќе се снима продолжение, но...

ШоуБиз | Нема коментари

Пет причини зошто не вреди да се биде машка порно ѕвезда:)

Пет причини зошто не вреди да се биде машка порно ѕвезда:)

Пред се кога ќе се спомене тој термин, порно ѕвезда освен Рон Џереми не може да ви текне на никој друг. Оваа професија некако повеќе асоцира на жените. Или...

Машка работа | Нема коментари

„Фамозната нога“ на Анџелина Џоли :)

„Фамозната нога“ на Анџелина Џоли :)

Фотошоп мајсторите уште еднаш нѐ насмеаа до солзи. Сега си поиграа со ногата на Анџелина Џоли која беше најиспромовирана на доделувањето на Оскарите....

ШоуБиз | Нема коментари

Луси Лиу е новиот помошник на Шерлок Холмс!

Луси Лиу е новиот помошник на Шерлок Холмс!

Актерката Луси Лиу ќе му биде помошничка на Шерлок Холмс во новата серија со наслов „Elementary“ на американската телевизиска мрежа CBS. Во модерната...

Музика и филм | Нема коментари

Колекција на Banana Republic инспирирана од серијата MadMen

Колекција на Banana Republic инспирирана од серијата MadMen

Брендот Банана Репаблик создаде колекција инспирирана од познатата серија Луди Момци, која е една од најуспешните серии досега. Модата во оваа серија...

Мода | Нема коментари

Поинакво миење на лице:))) гадничко:)))

Поинакво миење на лице:))) гадничко:)))

...

Интересно | Нема коментари

Џулија Робертс – феноменална и реална како и секогаш!

Џулија Робертс – феноменална и реална како и секогаш!

Џулија Робертс е неверојатно природна и убава на насловната сраница на априлското издание на списанието „Vanity Fair“. Нејзината убавина едноставно извира...

ШоуБиз | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk