← НАЗАД НА БОЗА
Откријте дали тој е „вистинскиот“

Откријте дали тој е „вистинскиот“

Многу честа грешка е прифаќањето на физичката привлечност како знак дека некои луѓе едноставно биле судени еден за друг. Нормално, оваа заемна...

Секс и Односи | Нема коментари

Чоколаден тарт

Чоколаден тарт

Го сакате чистиот вкус на чоколада? Тогаш мора да го пробате ова Потрени состојки за тестото: -      125 гр путер -      100 гр шеќер во прав -     ...

Мојата кујна | Нема коментари

Не е лесно да си Оскаровец :)

Не е лесно да си Оскаровец :)

Добитникот на Оскар за најдобра машка улога, францускиот актер Жан Дежарден (39) се вратил во родната Франција еден ден по церемонијата со Оскарите, а на...

ШоуБиз | Нема коментари

Со грст ореви на ден до помал апетит

Со грст ореви на ден до помал апетит

Британските научници утврдиле дека еден грст ореви во денот го намалуваат апетитот и влијаат на намалување на телесната тежина. Освен тоа со...

Здраво тело | Нема коментари

Лукот ја “пегла” кожата

Лукот ја “пегла” кожата

Иако редовно вежбате и се трудите да изгледате убаво, сепак целулитот кој се таложи на задникот и нозете не ви го дозволува тоа. Ако цврсто сте се...

Убавина | Нема коментари

Џоли на насловна за турскиот „Vogue“

Џоли на насловна за турскиот „Vogue“

Едноставно прекрасно! Анџелина Џоли се најде на насловната страна на мартовското издание на списанието „Vogue“  кое е наменето за турскиот пазар. На...

ШоуБиз | Нема коментари

Прекрасни ЈоланКрис венчаници во ретро стил

Прекрасни ЈоланКрис венчаници во ретро стил

Колекцијата на дизајнерската куќа ЈоланКрис е една од најдобрите колекции на венчаници кои досега сме ги сретнале. Станува збор за венчаници...

Мојата венчавка | Нема коментари

Практични совети за штедење гориво

Практични совети за штедење гориво

Во времето на светските кризи, најголема дамка остава формирањето на цената на горивото. Балансот, кој произлегува од светската политика, дефинитивно...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Крис Браун и Ријана пејат заедно…

Крис Браун и Ријана пејат заедно…

Крис Браун воопшто не се срамел да ја запее песната „We Found Love“ на Ријана, кога диџејот во Орландо ја пуштил во етер. Ова се случило во еден ноќен клуб, а...

ШоуБиз | Нема коментари

Украле цел мост и го продале како старо железо

Украле цел мост и го продале како старо железо

Двајца мажи од Полска дошле до една генијална идеја, па го украле мостот кој водел до рудникот и во делови го однеле да го продадат како старо железо. И се...

Машка работа | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk