← НАЗАД НА БОЗА
Индира Ганди – моќната жена од Индија

Индира Ганди – моќната жена од Индија

Жени кои историјата ќе ги памети 4. Индира Ганди (1915-1984 година) Ја означи политичката историја на 20 век, но и историјата на Индија. Родена е во 1917 година...

Prison brake | Нема коментари

Лимонада диета – неверојатно успешна

Лимонада диета – неверојатно успешна

Лимонада диета или уште попозната како диета „Големиот Чистач“ трае 10 до 14 дена и гарантира намалување на телесната маса за верувале или не 9 килограми....

Убавина | 2 коментари

Џон Галијано за оваа пролет

Џон Галијано за оваа пролет

Како и секогаш неговите колекции се мојот приоритет, едноставно дечкото тоа што го работи го работи како што треба. Секогаш внесува нешто ново во модата,...

man fashion | Нема коментари

Ума Труман чека 3-то дете!?

Ума Труман чека 3-то дете!?

Ума Турман повторно очекува дете. Актерката која има 41 година ќе го роди првото дете од заеднцата со финансиерот Арпад Басон и оваа вест таа самата ја...

ШоуБиз | Нема коментари

Филм за животот на Нелсон Мендела

Филм за животот на Нелсон Мендела

Британскиот актер Идрис Елба ќе го игра поранешниот јужноафрикански претседател во биографскиот филм за него. Филмот за Нелсон Мендела ќе се снима...

Музика и филм | Нема коментари

Ако само слушате без да погледнете, нема ни да претпоставите дека ова се деца

Ако само слушате без да погледнете, нема ни да претпоставите дека ова се деца

...

Таленти | Нема коментари

Зухаир Мурад – Couture колекција за пролет 2012

Зухаир Мурад – Couture колекција за пролет 2012

Познатиот дизајнер Зухаир Мурад, чии креации можевме да ги видиме и на доделувањето на Оскарите, неодамна ја претстави својата најнова колекција...

Мода | Нема коментари

Роби Вилијамс продолжува со соло кариерата!

Роби Вилијамс продолжува со соло кариерата!

Роби Вилијамс ѝ се враќа на соло кариерата. По враќањето во групата „Take That“ тој ги загрижи своите обожаватели, но се чини дека нема причина за...

Музика и филм | Нема коментари

Дали Натали Портман тајно се венчала?!

Дали Натали Портман тајно се венчала?!

Дали замислата на Натали Портман била суптилно да ја сподели новоста со над еден билион гледачи или ова е само случајност? На црвениот тепих, за време...

ШоуБиз | Нема коментари

Savage Rivale GTR

Savage Rivale GTR

Rivale GTR е возило кое не прави компромиси во неговата ефикасност и способности. Ограничен е на само 69 ​​единици и всушност е лесна машина изградена на...

Керозин | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk