← НАЗАД НА БОЗА
Неколку совети за бебешка кожа

Неколку совети за бебешка кожа

Научниците открија дека допирот кожа на кожа не прави среќни, а истовремено го намалува стресот и ја зголемува отпорноста на кожата во...

Убавина | Нема коментари

Caño Cristales –  поубава река во светот не постои…

Caño Cristales – поубава река во светот не постои…

Во северниот дел на Колумбија,  во областа „ Сиера де ла Макарена“ се наоѓа најубавата и најшарена река во светот.  Камењата во внатрешноста на реката...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk