← НАЗАД НА БОЗА
Три причини зошто да го погледнете филмот„Mirror, Mirror“

Три причини зошто да го погледнете филмот„Mirror, Mirror“

Филмот „Mirror, Mirror“ е најновата адаптација на бајката за деца „Снежана“ во режија на Tarsem Singh. Улогата на злобната кралица во филмот ја игра Julia Roberts, а Lily...

Музика и филм | Нема коментари

На која ѝ стои подобро?!

На која ѝ стои подобро?!

Не дека нема доволно дизајнери и модни парчиња, но едноставно познатите секогаш избираат да носат нешто слично на своите колешки. А, и кај ќе оди модата,...

ШоуБиз | Нема коментари

Обновете ја кожата со бадемово масло

Обновете ја кожата со бадемово масло

Иако козметичките компании постојано ни нудат козметика со која може да се решиме од проблемите со сува, масна, чувствителна кожа или пак со брчките...

Убавина | Нема коментари

Pаris Hilton повторно на филм :)

Pаris Hilton повторно на филм :)

Старлетата Paris Hilton ќе се појави во новото остварување на режисерката Sofia Copola. Hilton ќе се глуми самата себе во филмот со наслов „Bling Ring“, а главната улога во...

ШоуБиз | Нема коментари

Спот за Naked Enrique Iglesias и DEV

Спот за Naked Enrique Iglesias и DEV

DEV соработува со Enrique Iglesias за да ја промовира нивната заедничка песна „Naked“ преку музичко видео. Иако на спотот нема голи сцени, целото сценарио во...

Музика и филм | Нема коментари

Jim Carrey се жени по трет пат!

Jim Carrey се жени по трет пат!

Според американските медиуми славниот комичар Jim Carrey ја запросил својата девојка која има потекло од Русија. Carrey се одлучил на својот 50-ти роденден...

ШоуБиз | Нема коментари

Зошто е подобро да бидете сингл во пролет?

Зошто е подобро да бидете сингл во пролет?

Обично пролетта за семта за време кога најмногу се вљубуваме. Тогаш како да се будиме од зимскиот сон и стануваме поактивни, па дури и во љубовта. Во...

Секс и Односи | Нема коментари

Зошто Kate Winslet не може да ја свари Celine Dion?!

Зошто Kate Winslet не може да ја свари Celine Dion?!

Секако се работи за фамозната песна на Celine Dion My „Heart Will Go on“ од која веруваме на цел свет му е преку глава. Поминаа цели 15 години од премиерата на филмот...

ШоуБиз | Нема коментари

Lady Gaga забранета за малолетни!?

Lady Gaga забранета за малолетни!?

Lady Gaga започнува со одржувањето на своите концерти низ Јужна Кореа, но таму влезот ќе биде забранет за помлади од 18 години бидејќи Gaga има песни кои се...

ШоуБиз | Нема коментари

Најдобриот трик за самопотемнување на кожата!

Најдобриот трик за самопотемнување на кожата!

Можеби ќе ви звучи чудно и неверојатно, но ова е начинот на кој многу светски познати модели ја потемнуваат кожата на лицето и телото. Она што е најважно...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk