← НАЗАД НА БОЗА
Dior аксесоари за мажи

Dior аксесоари за мажи

Кога станува збор за стил, за мода и тренд, секогаш треба да се посвети доволно внимание на деталите, односно аксесоарите. Бидејќи, модните експерти...

man fashion | Нема коментари

„The Avengers“ со огромна заработка!

„The Avengers“ со огромна заработка!

Сагата за суперхероите „The Avengers“ заработила 178,4 милиони долари на благајните ширум светот во текот на само првото седумдневно прикажување. Ова е...

Музика и филм | Нема коментари

Tom Jones бил многу познат за да го глуми James Bond!

Tom Jones бил многу познат за да го глуми James Bond!

Велшкиот пејач Tom Jones кој во 1965 година ја напишал насловната песна за филмот „Thunderball“ од серијалот за James Bond, изјавил дека тој требало да биде тајниот...

ШоуБиз | Нема коментари

Хит бои за ова лето од Манго

Хит бои за ова лето од Манго

Ви ја претставуваме колекцијата на Филипинската дизајнерка Camille Co, која  истовремено е и модел и стилист. Колекција ПРОЛЕТ-ЛЕТО 2012, од која оваа...

Мода | Нема коментари

Кој не смее на свадба кај Justin Timberlake?

Кој не смее на свадба кај Justin Timberlake?

Со неколку прекини, љубовната врска на Justin Timberlake и Jessica Biel трае околу четири години. Моментално овој пар се подготвува за најважниот ден од нивните...

ШоуБиз | Нема коментари

Мемоари за јунакот од „Уметникот“

Мемоари за јунакот од „Уметникот“

Кучето териер по име Jack Russell, една од овогодинешните ѕвезди на Оскарите, односно дел од филмот кој беше награден со титулата „Најдобар филм“, ќе си добие...

Музика и филм | Нема коментари

Ориентална шминка

Ориентална шминка

Најдобар начин за трансформација со помош на шминка, е ориенталниот стил кој претставува еден од најелегантните и најраспространетите стилови низ...

Убавина | Нема коментари

Свадбата на Brangelina закажана за август!

Свадбата на Brangelina закажана за август!

Славниот холивудски пар Angelina Jolie и Brad Pitt одлучиле да го изговорат судбоносното „да“ на 11-ти Август, оваа година. На тој ден, родителите на Pitt, Bill и Jane...

ШоуБиз | Нема коментари

Како им е на мажите, по раскинувањето?

Како им е на мажите, по раскинувањето?

Сите знаеме, како жените го поднесуваат прекинот на врската и дека ништо на светот не може да направи  девојката да се чувствува толку лошо, како што е...

Секс и Односи | Нема коментари

Некогашниот дечко на Amy Winehouse обвинет за силување!

Некогашниот дечко на Amy Winehouse обвинет за силување!

35-годишниот Reg Traviss, поранешниот дечко на починатата Amy Winehouse, бил уапсен во Лондон и една цела ноќ ја поминал во притвор. Иако бил пуштен од затвор по само...

ШоуБиз | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk