← НАЗАД НА БОЗА
Katy Perry без шминка! :)

Katy Perry без шминка! :)

Знаеме дека сите вие сакате да се уверите дека и најпознатите фацки се само обични луѓе. Токму поради тоа, ви ја прикажуваме оваа фотка, на која Katy Perry е...

ШоуБиз | Нема коментари

Изгледот го издава мажот!

Изгледот го издава мажот!

Пронајдовме едноставни но и корисни правила кои ќе ви помогнат само со еден поглед кон вашата симпатија, да откриете многу за нешта за него. Мажот со...

Секс и Односи | Нема коментари

А во позадина…  :)))))

А во позадина… :)))))

...

Интересно | Нема коментари

Неколку идеи за шарени нокти

Неколку идеи за шарени нокти

Летото е период кој дозволува да се експериментира со бои, тогаш може да си дозволите појаки и повпечатливи бои на шминка, облека и лак за нокти. За ова...

Убавина | Нема коментари

Tori Spelling го покажа стомачето во секси бикини :)

Tori Spelling го покажа стомачето во секси бикини :)

Тori Spelling очигледно ужива во секој момент од бременоста. Таа била забележана во секси костим за капење кој го открива нејзиниот труднечки стомак, но и...

ШоуБиз | Нема коментари

Munchmallow колач

Munchmallow колач

Потребни состојки: -      5 јајца -      400 гр шеќер -      200 гр брашно -      1 кесичка пециво -      2 лажици какао -      2 дл млеко -      1 дл...

Мојата кујна | Нема коментари

Мудри животни совети… Од луѓе кои ја победиле смртта !!!

Мудри животни совети… Од луѓе кои ја победиле смртта !!!

Дали знаевте дека одредена состојба на умот и некои техники, би можеле многу да Ви помогнат во секојдневниот живот ??? Луѓе кои имаат преживеано...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Ова е новиот дечко на Rihanna!?

Ова е новиот дечко на Rihanna!?

Новиот дечко на пејачката од Барбадос е играчот на тимот „New York Knick“ - JR Smith. Романсата со убавецот со кој заедно го сними спотот за песната „We Found Love“...

ШоуБиз | Нема коментари

Коприва за подобро здравје

Коприва за подобро здравје

Ова е период кога речиси на секој чекор растат коприви. За многумина ова е обична тревка која расте на патот, но за оние кои ги знаат нејзините...

Здраво тело | Нема коментари

Свадбени инспирации – топ свадбени трикови кои мора да се знаат

Свадбени инспирации – топ свадбени трикови кои мора да се знаат

Дојдовме до интересна идеа, да се инспирираме од прекрасните свадбени фотографии. Ова се фотографии кои би било добро да се погледнат бидејќи нудат...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk