← НАЗАД НА БОЗА
Еволуција на мобилните телефони

Еволуција на мобилните телефони

За оние најстарите, првите мобилни телефони би требало патна торба за да ги носиме. А во одредени случаи може и да ви послужат како ладно оружје :) За...

Машка работа | Нема коментари

Прв трејлер за филмот „Клетници“!

Прв трејлер за филмот „Клетници“!

Објавен е првиот официјален трејлер за филмот „Клетници“, направен врз основа на светскиот истоимен класик, дело на францускиот писател Victor Hugo. Во него...

Музика и филм | Нема коментари

Сладолед од зелен чај

Сладолед од зелен чај

Овој вид на сладолед ретко кој го вкусил. Но штом ќе го вкусите нема да го замените со ниеден друг... долго време!!! Одлична комбинација на вкусови...

Мојата кујна | Нема коментари

Kuru Kuru Nabe – тенџере кое само го меша јадењето !!!

Kuru Kuru Nabe – тенџере кое само го меша јадењето !!!

Ако не верувате во насловот, овој текст ќе Ве разубеди... Стоматолог од Јапонија, Хидеки Ватанабе е иноватор на ова тенџере кое само ја меша содржината...

Мојот дом | Нема коментари

Тигрите се помалку на број

Тигрите се помалку на број

Чуда на природата на кои им се заканува исчезнување Националниот парк Рантамборе во индиската држава Раџастан Дали сакате тигри? Па ова е место каде...

Prison brake | Нема коментари

Mалку поинакво детство !!!

Mалку поинакво детство !!!

Детството е најубавиот и најневиниот дел од животот на секој човек. Сите го памтиме, а спомените нечесто не разнежуваат или расплакуваат. Секогаш кога...

Моето семејство | Нема коментари

Облините го имаат главниот збор

Облините го имаат главниот збор

...

Голо | Нема коментари

Причини зошто раскинуваат мажите… а зошто жените !!!

Причини зошто раскинуваат мажите… а зошто жените !!!

Можеби звучи грубо, но понекогаш е подобро да се знае причината за „извисувањето“ а со самото тоа и мотив повеќе да ги поправиме...

Секс и Односи | Нема коментари

Топ 10 намирници против главоболка !!!

Топ 10 намирници против главоболка !!!

Главоболката е болка која се чувствува во пределот на главата или во горниот дел од вратот. Главоболката никогаш не води потекло од мозокот, бидејќи...

Здраво тело | Нема коментари

Stradivarius за Јуни 2012 – Женствена колекција од мечтите…

Stradivarius за Јуни 2012 – Женствена колекција од мечтите…

Претстојните високи температури и месецот на Летото беа предизвик и инспирација, за еден од Вашите омилени брендови да дизајнира апсолутно женствена и...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk