← НАЗАД НА БОЗА
Конечно Ким се опушти и пред Кание застана без шминка

Конечно Ким се опушти и пред Кание застана без шминка

Таа е една од најгламурозните дами на денешницата. 31 годишната убавица, Ким Кардашиан се реши без шминка да излезе од одма и тоа да застане пред Кание...

ШоуБиз | Нема коментари

И Адел наскоро со пелени во рака, таа го чека своето прво дете

И Адел наскоро со пелени во рака, таа го чека своето прво дете

Адел им соопшти на своите фанови дека со своето момче Симон Конецки го очекуваат своето прво дете. Таа на својот профил напишала: Мислам дека е најдобро...

ШоуБиз | Нема коментари

Вреден е Саркози, за осум месеци еве го и второто дете е на пат

Вреден е Саркози, за осум месеци еве го и второто дете е на пат

Сопругата на поранешниот претседател на Франција Никола Саркози, Карла Бруни го чека своето второ дете. Само осум месеци поминаа откако ја роди ќерката...

ШоуБиз | Нема коментари

Трикови со кои вашата шминка ќе трае 24 часа

Трикови со кои вашата шминка ќе трае 24 часа

Сигурно ви е здосадено од тоа постојано да одите до тоалетот и да ја корегирате шминката, особено сега во летниот период кога температурите се превисоки...

Убавина | Нема коментари

Лења пита со праски и сливи

Лења пита со праски и сливи

Потребни состојки: -      500 гр кори за пита -      3 јајца -      200 гр шеќер -      200 мл масло -      150 гр гриз -      400 гр зрели праски -      250...

Мојата кујна | Нема коментари

Па така е кога имаш големи гради Кејт :)

Па така е кога имаш големи гради Кејт :)

Убавицата Кејт Аптон била избркана од луна паркот во Санта Моника откако и “испаднале” градите. Манекенката Кејт Аптон снимала секси едиторијал за...

ШоуБиз | Нема коментари

Научете да пиете и избегнете HANGOVER !!!

Научете да пиете и избегнете HANGOVER !!!

Искористете го секој слободен викенд оваа лето до максимум, без размислување за досадниот мамурлак следното утро ( или губење време на опоравување) со...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Грицкајте малини

Грицкајте малини

Малините имаат голема количина на елагинска киселина, која е одлична за превенција од рак. Ги инхибира станиците на ракот и го спречува развојот на...

Здраво тело | Нема коментари

Искористете го цвеќето како главен детал за украсувањето на вашата свадба

Искористете го цвеќето како главен детал за украсувањето на вашата свадба

Летниот период е особено убав за вашата свадба, токму заради фактот што вашата свадба може да се направи на отворено и имате голем избор на природно...

Мојата венчавка | Нема коментари

Ова е вистински талент, создаде нов инструмент и одлично свири на него

Ова е вистински талент, создаде нов инструмент и одлично свири на него

...

Таленти | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk