← НАЗАД НА БОЗА
Вики наскоро и во мјузикл

Вики наскоро и во мјузикл

Креаторка, мајка на четири деца и сопруга на фудбалерот Дејвид Бекам, Викторија Бекам наскоро ќе застане на големата сцена. Таа ќе им се придружи на...

Музика и филм | Нема коментари

Најголемите митови за бременoста !!!

Најголемите митови за бременoста !!!

Трудниците, особено оние кои го очекуваат своето прво дете, слушаат безброј совети и правила, кон кои мораат да се придржуваат ако сакаат здраво дете....

Моето семејство | Нема коментари

50 Cent повторно во болница…

50 Cent повторно во болница…

Раперот 50 Cent во раните утрински часови по локално време, во Њујорк доживеа сообраќајна несреќа. Тој се возел во својот џип, кој бил управуван од неговиот...

ШоуБиз | Нема коментари

Годишно јадеме по 3 килограми отровна храна

Годишно јадеме по 3 килограми отровна храна

Светската здравствена организација проценува дека годишно јадеме околку 500 килограми храна, од кои 3 килограми отрови. Стручњаците предупредуваат...

Здраво тело | Нема коментари

Зошто немам среќа во љубовта ???!!!

Зошто немам среќа во љубовта ???!!!

Скршено срце, изгубена надеж... познато нели ??? Ја барате грешката во другите или ја барате во Вас... но на погрешно место!!! И најчесто несвесно...

Секс и Односи | Нема коментари

Отидов на спиење:)))

Отидов на спиење:)))

...

Интересно | Нема коментари

Туники за плажа од Victoria’s Secret

Туники за плажа од Victoria’s Secret

Ова Лето се модерни туниките за плажа... Замислете, додека чекорите по врелата песок,  како лесен и квалитетен материјал нежно  ја гали Вашата кожа,...

Мода | Нема коментари

Нови правила за сончање…!!!

Нови правила за сончање…!!!

Дерматолозите се едногласни дека е крајно време да разбереме дека нашата кожа не е само предмет за нега... таа не е само убав тен кој го прикажуваме на...

Убавина | Нема коментари

San Giorgio – грчкиот монденски хотел за незаборавно искуство

San Giorgio – грчкиот монденски хотел за незаборавно искуство

Инспириран од грчката култура овој хотел кој се наоѓа на островот Миконос, е искуство кое вреди да се доживее... Неверојатниот поглед кон Егејското...

Патувај | Нема коментари

Ајде да се бациме, да им докажам дека јас ги сакам жените

Ајде да се бациме, да им докажам дека јас ги сакам жените

Џон Траволта и Кели Престон се во брак многу години, и по толку години љубов во јавноста излегоа информации кои го разнишаа нивниот брачен живот. Пред...

ШоуБиз | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk