← НАЗАД НА БОЗА
Едно парче, за цела комбинација

Едно парче, за цела комбинација

Ова се десет преубави комбинизони кои се ултра модерни ова лето. Со нив нема да имате проблем при комбинирањето, со само едно парче вие веќе сте облечени...

Мода | Нема коментари

Вака изгледаше Џоли пред да биде позната

Вака изгледаше Џоли пред да биде позната

Таа дефинитивно една од најубавите жени во светот! Но, пред да порасне таа била малечко буцкасто девојче со големи образи и неверојатно убави очи. Во...

ШоуБиз | Еден коментар

Лимон за совршена убавина

Лимон за совршена убавина

Икористете ја моќта на лимонот до последната капка. Тој може да ви помогне во домашните третмани за убавина. За бисерно бели заби Измешајте една...

Убавина | Нема коментари

Свеж коктел со цреши

Свеж коктел со цреши

Црешите во овој период од годината ги има насекаде, па затоа искористете ги да направите освежителен коктел. Потребни состојки за 4 пијалоци: 1 чаша...

Мојата кујна | Нема коментари

Реалните верзии на “Убавицата и Sверот” во Холивуд

Реалните верзии на “Убавицата и Sверот” во Холивуд

Дали ова се најчудните холивудски парови? Кој би рекол дека Петра Немцова ќе падне на Шон Пен или дека Меланија Кнаус ќе биде заведена од Доналд...

ШоуБиз | Нема коментари

“Величествената” за малку убиена

“Величествената” за малку убиена

"Величествената", турската актерка Небахат Џехре била жртва на луд крадец и тоа во центарот на Анкара. Додека таа шетала по улица крадецот и застанал зад...

ШоуБиз | Нема коментари

Разубавете се со маска од кафе и какао

Разубавете се со маска од кафе и какао

Оваа маска е одлична за летните денови кога заради високата температура отоците на целото тело, па и лицето се поголеми. Освен тоа што ќе го намали...

Убавина | Нема коментари

Тие се кралици на деколтето

Тие се кралици на деколтето

Анкетата која беше спроведена во Велика Британија покажа дека Мерлин Монро и понатаму е неприкосновена кога се во прашање облините. И по педесет...

ШоуБиз | Нема коментари

Тања е спремна да научи сé:)

Тања е спремна да научи сé:)

...

Голо | Нема коментари

Направете совршено ледено кафе… засладете се со свежина !!!

Направете совршено ледено кафе… засладете се со свежина !!!

Леденото кафе е идеално освежување за во Лето. Низ кафулињата чини двојно повеќе од регуларната цена на кафето... Ви претставуваме начин со кој за...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk