← НАЗАД НА БОЗА
Сите предности на вкусните праски

Сите предности на вкусните праски

Меките и сочни праски за поголемиот дел од луѓето се совршено летно освежување. Праските покрај тоа што се вкусни, ни пружаат голем број на хранливи...

Здраво тело | Нема коментари

Чекор понатаму… совршена патека до совршен брачен живот

Чекор понатаму… совршена патека до совршен брачен живот

Големиот ден, свадбата е денот кога зачекоруваме во нов живот. Патеката по која ќе се движиме нека биде послана со многу цвеќе, свеќи, бели тантели......

Мојата венчавка | Нема коментари

Да го запознаеме подобро Марс

Да го запознаеме подобро Марс

9 највисоки планини во Сончевиот Систем 5. Аскреус Монс, Марс - 15 километри Аскреус Монс е втората највисока планина на Марс. Има 480 километри во...

Prison brake | Нема коментари

Ресторан со поглед на гради

Ресторан со поглед на гради

Се отвори нов ресторан “Twin Peaks” каде муштериите освен добар пијалок ќе добијат и совршен поглед на гради. Келнерките кои работат во овој ресторан имаат...

Машка работа | Нема коментари

Swedish House Mafia: Фала многу и пријатно

Swedish House Mafia: Фала многу и пријатно

Продуцентскиот трио го најави своето повлекување од сцената. “Шведските мафијаши” најавија дека со оваа светска турнеја која е во тек го завршуваат...

Музика и филм | Нема коментари

Чоколадни коцки со ореви

Чоколадни коцки со ореви

Едноставна и брза варијанта на познатата бајадера ... со извонреден вкус!!! ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 250 грама шеќер 18 лажици вода 210 грама маргарин 150...

Мојата кујна | Нема коментари

Нешта кои сакам мојот син да ги знае…

Нешта кои сакам мојот син да ги знае…

После текстот наменет за ќерките, под наслов „ Нешта кои сакам мојата ќерка да ги знае “, направивме листа од нешта која секоја мајка би сакала...

Моето семејство | Нема коментари

Кралицата на порнографијата ќе заврши зад решетки?

Кралицата на порнографијата ќе заврши зад решетки?

Џена Џејмисон, 38, најверојатно една година ќе паузира од снимање и ќе се "одмори" зад решетки. Таа пред еден месец предизвика сообраќајна незгода...

ШоуБиз | Нема коментари

Здрава летна храна, по „ рецепт “ на лекарите…

Здрава летна храна, по „ рецепт “ на лекарите…

Лекарите советуваат дека е особено важно што јадете за време на Лето, за да го заштитите Вашиот организам... Следуваат совети кои ќе Ви помогнат да ги...

Здраво тело | Нема коментари

Научите да бидете неодоливи !!!

Научите да бидете неодоливи !!!

Сигурно милион пати сте се запрашале како да станете неодоливи и вистински магнет за машкиот род... Бидете стрпливи 90 проценти од мажите ги обожаваат...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk