← НАЗАД НА БОЗА
Една чаша за здравје

Една чаша за здравје

Луѓето кои пијат црвено вино, но во ограничени количини имаат подобро здравје од оние кои не го прават тоа. Една чаша црвено или црно вино е доволна за да...

Здраво тело | Нема коментари

Вежби за секси бикини изглед !!!

Вежби за секси бикини изглед !!!

На самиот праг на летната еуфорија, фатете го вистинскиот момент за да го тонизирате Вашето тело... Иако овие вежби изгледаат забавно, сериозни се и...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Шарлиз Терон ја симна шапката и ја покажа својата “еж” фризура

Шарлиз Терон ја симна шапката и ја покажа својата “еж” фризура

Таа важи за една од најубавите и најсексипилните актерки на денешницата. Пред само еден месец Шарлиз заводливо позираше со својата долга руса коса, а...

ШоуБиз | Нема коментари

Најубавите венчаници со потпис на Pronovias

Најубавите венчаници со потпис на Pronovias

Доколку сакате вашата венчаница да биде бела, елегантна, гламурозна, едноставна, а воедно и многу секси тогаш погледнете ја најновата колекција на...

Мојата венчавка | Нема коментари

Интересни слики кои е тешко да се објаснат

Интересни слики кои е тешко да се објаснат

Ова се неколку интересни фотографии кои ќе ве насмеат. Не се трудам да ги објаснувам зошто тешко дека ќе го постигнам тоа. Погледнете и уживајте...

Машка работа | Нема коментари

Вулканската планина на Марс

Вулканската планина на Марс

9 највисоки планини во Сончевиот Систем 2. Олимп Монс, Марс - 22 километри Олимп Монс е голема вулканска планина на планетата Марс. Висока е околу 22...

Prison brake | Нема коментари

Пронајди ја разликата

Пронајди ја разликата

Како што некои актери секогаш ја имаат речиси истата улога, и во секој филм го прават едното исто, така некои актери се сликаат за промотивните...

Музика и филм | Нема коментари

Крем од вишни – за оние со префинет вкус

Крем од вишни – за оние со префинет вкус

Спој на сладок крем од јогурт и киселкаст освежувачки вкус на вишна... ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 500 грама вишни 1 лажичка желатин во прав 1 лимон ½ литар...

Мојата кујна | Нема коментари

Sky Planters – необичните саксии за поинаква „ внатрешна градина “

Sky Planters – необичните саксии за поинаква „ внатрешна градина “

Џејк и Патрик Морис се иноваторите, „ виновни “ за најпознатиот керамички бренд во Нов Зеланд. Boskke пак, е името на дизајнот кој го промени начинот на...

Мојот дом | Нема коментари

„Ќе добиеш братче/сестричка!!!“ – веста која кај Вашето најмило бара внимание

„Ќе добиеш братче/сестричка!!!“ – веста која кај Вашето најмило бара внимание

Родителите неретко се соочуваат со проблемот кој се јавува кога ќе се одлучат да добијат уште едно дете. Поголемите дечиња често не можат веднаш да го...

Моето семејство | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk