← НАЗАД НА БОЗА
Силни бои на очите

Силни бои на очите

Како и секое лето, така и ова јаките бои се во тренд. Од излозите на продавниците блескаат јаките бои на облека, чевли, чанти, накит... Истото тоа важи и за...

Убавина | Нема коментари

Дознајте го она што мажите не сакаат да ви го кажат

Дознајте го она што мажите не сакаат да ви го кажат

Сите ние имаме тајни, па така и мажите имаат работи за кои не сакаат нивната партнерка да дознае. Ова се работите за кои мажите не сакаат да...

Секс и Односи | Нема коментари

Фустанот се повлече надолу или деколтето е премногу длабоко?

Фустанот се повлече надолу или деколтето е премногу длабоко?

Бандата ѕвезди: Кети Пери, Џастин Бибер, Селена Гомез, Роберт Патинсон се појавија на отварањето на новиот ноќен клуб на Дејвид Аркет. Како што секогаш...

ШоуБиз | Нема коментари

Каква мајка, таква ќерка

Каква мајка, таква ќерка

Таа има само 15 години и веќе започна со покажување на гените од својата мајка. Лордес Леон, ќерката на Мадона позираше во добро познатиот костим од...

ШоуБиз | Нема коментари

Кремпита од бадеми

Кремпита од бадеми

Потребни состојки за кората: -      6 жолчки -      11 лажици шеќер -      6 лажици млеко -      6 лажици масло -      6 лажици брашно -      една...

Мојата кујна | Нема коментари

Летната колекција од Outfitters

Летната колекција од Outfitters

Outfitters е релативно нов бренд на пазарот, но со помош на уникатната креативност на дизајнерскиот тим многу брзо постигна популарност кај младите луѓе...

man fashion | Нема коментари

Невестински торти кои се далеку од сите клишеа

Невестински торти кои се далеку од сите клишеа

Невестинската торта е обележје на почетокот на сладок живот кој им следи на младенците. Таа не мора секогаш да биде класична и едноставна. Ние ви нудиме...

Мојата венчавка | Нема коментари

Изберете домашно милениче според хороскопскиот знак…

Изберете домашно милениче според хороскопскиот знак…

Понекогаш, може да Ви е чудно, како и покрај фактот што сте „ прогласени “ за љубител на животните... едноставно не ги сакате мачките!!! Или пак, не можете...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Жолт картон заради сексипил?!

Жолт картон заради сексипил?!

Девојката на германскиот фудбалер Сами Кедире доби жолт картон заради премногу сексипил. Манекенката Лена Герцке, 24, била замолена од страна на...

ШоуБиз | Нема коментари

И сладоледот е извор на витамини

И сладоледот е извор на витамини

Сладоледот е нашиот омилен десерт кој успешно нé разладува и ја задоволува нашата потреба за слатко и вкусно. Тој е богат со калциум На возрасните...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk