← НАЗАД НА БОЗА
Најдобрите обувки за ова Лето… од Zara, Bershka, Mango и H&M !!!

Најдобрите обувки за ова Лето… од Zara, Bershka, Mango и H&M !!!

По сугестија на купувачите, овие брендови за ова Лето беа задолжени за неутрални бои, кои ќе одговараат на повеќе комбинации... Преовладувачки се...

Мода | Нема коментари

Palawan, Филипини – за оние кои знаат вистински да уживаат !!!

Palawan, Филипини – за оние кои знаат вистински да уживаат !!!

Насловот, потекнува од правилото, дека на овој остров е забрането сé освен уживање... Станува збор за најголемиот остров на Филипините, кој се наоѓа во...

Патувај | Нема коментари

Со зенитот на сонцето – шминката доживува самрак !!!

Со зенитот на сонцето – шминката доживува самрак !!!

За да имате врел изглед и на врелото сонце неопходна е добра стратегија и борба против топлината и влажноста... Ви нудиме таква, со која наместо сјајна T...

Убавина | Нема коментари

Многу емоции, солзи и прекрасен глас…

Многу емоции, солзи и прекрасен глас…

...

Таленти | Нема коментари

Concept One – автомобил кој ќе ве плени

Concept One – автомобил кој ќе ве плени

Еве и малку ексклузивност. Ова е автомобилот кој ќе ве плени на прв поглед. Rimac, го претстави својот нов автомобил Concept One е тежок 1,6 тони и има дури 1.088 кс....

Керозин | Нема коментари

Излезе нејзината првата слика на само еден месец!

Излезе нејзината првата слика на само еден месец!

Многу луѓе ги чекаат минутите на својата слава, а некои тоа го доживуваат на само еден месец. Убавицата Алесандра Амбросио гордо позираше со своето...

ШоуБиз | Нема коментари

Летно освежување со Naf Naf

Летно освежување со Naf Naf

Доколку сакате да ја обновите летната гардероба ви предлагаме да ја погледнете новата колекција на Naf Naf. Дизајнерите на оваа модна куќа инспирацијата...

Мода | Нема коментари

Е вака (не) се игра тенис!

Е вака (не) се игра тенис!

До сега во вакво слично издание ги имаме видено Мариа Шарапова и Парис Хилтон, но мора да признаеме дека Кортни  е врвот. Таа застана на теренот...

ШоуБиз | Нема коментари

Обновете ја оштетената коса со маска од авокадо и банана

Обновете ја оштетената коса со маска од авокадо и банана

Во врелите летни денови косата страда и од сонцето и од хлорот. Доколку одите на море, солта во водата дополнително ќе предизвика сушење на косата, а со...

Убавина | Нема коментари

Во ред е Ким еластична си! Почна да крева нозе и на аеродром

Во ред е Ким еластична си! Почна да крева нозе и на аеродром

Со тело како на Ким лесно е да се постигне се. Таа веќе неколку пати ја има докажано својата еластичност, а овој пат само уште еднаш го потврди тоа. На...

ШоуБиз | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk