← НАЗАД НА БОЗА
За само една година Кејт Мидлтон потроши 105.807 фунти на облека

За само една година Кејт Мидлтон потроши 105.807 фунти на облека

Таа е икона на стилот, но тоа ја чини скапо. Кејт Мидлтон изминатата година потроши 105.807 фунти на скапи тоалети, чевли и накит. Тоалетите се изработени...

ШоуБиз | Нема коментари

Неоддоливи омбре усни на неколку начини

Неоддоливи омбре усни на неколку начини

Пред една година визажистите претставија еден нов, поинакв начин на шминкање на усните. Омбре стилот денес е најактуелен, а може да го прмените при...

Убавина | Нема коментари

Егзотичната Принцес Сара

Егзотичната Принцес Сара

...

Голо | Нема коментари

Ана Ивановиќ е прогласена за најсекси тенисерка на сите времиња

Ана Ивановиќ е прогласена за најсекси тенисерка на сите времиња

Британскиот магазин Mirror ја прогласи Ана Ивановиќ за најсекси тенисерка на сите времиња. "Таа не е само поим за женска убавина, таа е и амбасадор на UNICEF и...

ШоуБиз | Нема коментари

Фенг шуи совети… За повеќе пари !!!

Фенг шуи совети… За повеќе пари !!!

Знаевте ли дека со фенг шуи, можете да привлечете повеќе пари во Вашиот живот, да ги подобрите Вашите деловни шанси... Парите се поврзуваат со...

Брзо и Корисно | Нема коментари

За здрав живот секој ден по една рака ореви!

За здрав живот секој ден по една рака ореви!

Оревите се извонреден извор на енергија. Иако содржат доста калории и масти, сепак тоа не треба да значи дека треба да ги избегнувате. Тие се полни со...

Здраво тело | Нема коментари

Модерни фризури за невестите

Модерни фризури за невестите

Кога сакате сé да биде перфектно треба да внимавате на секој детал кој го имате на себе. Фризурата е една од главните нешта на невестата. Покрај фустанот,...

Мојата венчавка | Нема коментари

Највисоката планина на Јупитер

Највисоката планина на Јупитер

9 највисоки планини во Сончевиот Систем 4. Бузаул Монтес, Јупитеровиот месец IO - 17 километри Бузаул Монтес е позната како највисока планина која не е...

Prison brake | Нема коментари

На шопинг во долна облека

На шопинг во долна облека

Во оваа продавница ако влезете во долна облека ќе добиете попуст 90%, за оние облечените овој попуст не важи. Одлична идеа да се придобијат муштериите, да...

Машка работа | Нема коментари

Цезар салата со сланина

Цезар салата со сланина

Ова е една од многу варијанти на оваа позната салата, кој од оригиналот се разликува само по тоа што се додава сланина. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 100 грама...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk