← НАЗАД НА БОЗА
Во стилот на Baldinini

Во стилот на Baldinini

Шарен, атрактивен, впечатлив – тоа е водечкиот стил ова лето! А има ли подобар начин од уникатни аксесоари со чија помош ќе се издвоиме од останатите?...

Мода | Нема коментари

„Сулејман” предизвика тешка сообраќајка во Тексас

„Сулејман” предизвика тешка сообраќајка во Тексас

Познатиот турски актер Халит Ергенч веќе неколку дена престојува заедно со своето семејство во Тексас. Додека тој патувал сам во автомобилот нагло...

ШоуБиз | Нема коментари

Жизел гола на скали:)

Жизел гола на скали:)

...

Голо | Нема коментари

Маникир во улога на накит

Маникир во улога на накит

Не знам дали сте забележале но, во последно време многу често среќаваме маникир кој повеќе потсетува на накит, наместо на класичниот маникир на кој сме...

Убавина | Нема коментари

Пастелно и сладолед

Пастелно и сладолед

Ова е неверојатно сладок дом. Нема никаков луксуз и гламур, а сепак ќе ве плени. Во уредувањето се употребени пастелни бои, кои му даваат посебна нежност...

Мојот дом | Нема коментари

Најубавите жени на Олимпијадата

Најубавите жени на Олимпијадата

Покрај тоа што тие се одлични спортистки, тие се и убави и атрактивни . Олимписките игри се полни со возбуда, а една од многуте возбуди е и настапот на...

ШоуБиз | Нема коментари

Lamborgini  од злато – луксуз без граница

Lamborgini од злато – луксуз без граница

Во Мајами е претставен позлатениот „Lamborgini aventador”  кој има V мотор со 12 цилиндри, и постигнува брзина од 350 км/час. Ова златно пакување чини еден и пол...

Керозин | Нема коментари

Ријана си посвои ќерка?

Ријана си посвои ќерка?

Посвојувањето на деца во Холивуд речиси стана тренд, но овој пат има и нешто добро во ваков вид на трендови. Целата приказна ја започна Анџелина Џоли,...

ШоуБиз | Нема коментари

Интересни идеи за летен педикир

Интересни идеи за летен педикир

Добриот педикир може да направи вистинско чудо со вашиот целосен аутфит, особено ако е во комбинација со квалитетни чевли на висока потпетица или...

Убавина | Нема коментари

Да не ја изнервираш, следи скубење на трепки

Да не ја изнервираш, следи скубење на трепки

Оливија Мун е една од најсексипилните жени на денешницата. Но зад самуверената и секси жена се крие анксиозна личност која кога е нервозна си ги кубе...

ШоуБиз | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk