← НАЗАД НА БОЗА
Чевлите со остри врвови повторно„ Ин“

Чевлите со остри врвови повторно„ Ин“

Денес ви ја претставуваме есенската колекција чевли од врвниот бренд Dsquared2, но нашата цел е со помош на колекцијата да ве информираме за најновиот...

Мода | Нема коментари

Ултра секси модна кампања на Том Форд

Ултра секси модна кампања на Том Форд

Ова е најновата колекција за мажи потпишана од Том Форд. Колекцијата ви нуди ултра модерни парчиња на долна облека, пижами, наметки, костими, очила....

man fashion | Нема коментари

За големата лековита моќ на молитвата

За големата лековита моќ на молитвата

Кога веруваме или кога се молиме ние се поврзуваме со една неисцрпна, зрела, внатрешна сила. Ако одделиме само 5 минути на ден за молитва или позитивна...

Брзо и Корисно | 2 коментари

Џон Траволта во улога на секси србин

Џон Траволта во улога на секси србин

Во снимањето на холивудскиот филм Killing Season, учествуваат двете големи актерски имиња Џон Траволта и Роберт Дениро. Целата приказна ќе се сведе на двата...

Музика и филм | Нема коментари

Цвеќе и слатки, декорација за вашата свадба

Цвеќе и слатки, декорација за вашата свадба

Денес ви нудиме една преубава галерија од фотографии кои ќе ви послужат како инспирација за уредување на масите за вашата свадба. Стаклените поклопци...

Мојата венчавка | Нема коментари

Синот на Цеца си ја покажа девојката, а by the way и мускулите

Синот на Цеца си ја покажа девојката, а by the way и мускулите

Откако Анастасија си го презентираше дечкото, сега по стапките на својата сестра и Вељко си ја покажа својата девојка со заедничка фотографија на...

ШоуБиз | Нема коментари

Совршени бањи создадени за уживање

Совршени бањи создадени за уживање

Релаксација може да биде постигната под различни форми. Денес избравме неколку феноменални идеи за уредување на бањата од повеќе стилски правци,  кои...

Мојот дом | Нема коментари

Кајманските острови – светот на чудата

Кајманските острови – светот на чудата

Банките и фирмите на Кајманските острови се побројни од жителите. Да си богат без многу мака и да се радуваш на животот среде топлото море, мулатки, рум,...

Патувај | Нема коментари

На одмор во климатизирана плажа

На одмор во климатизирана плажа

Ова е идеално решение за непрекинато уживање на плажата. Тука може да се седи и кога е пеколно топло. Ова е затворена, климатизирана плажа која нормално...

Машка работа | Нема коментари

Лисната пита со сирење и тиквици

Лисната пита со сирење и тиквици

Потребни состојки: -          500 гр лиснато тесто -          300 гр рендан кашкавал -          100 гр пармезан -          2 главици кромид -         ...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk