← НАЗАД НА БОЗА
Најзгодните во бикини

Најзгодните во бикини

Еден познат британски сајт направи лисат на најзгодни холивудски ѕвезди во бикини. На првото место се најде Бијонсе. Второто место го делат Џесика...

ШоуБиз | Нема коментари

Шејк Мока со чоколаден сируп

Шејк Мока со чоколаден сируп

Потребни продукти за приготвување на овој пијалок: 1чаша студено кафе 1 чаша млеко 3 супени лажици шеќер 3 топки сладолед од ванила 3 супени лажици...

Мојата кујна | Нема коментари

Впечатливи летни фризури за долга коса

Впечатливи летни фризури за долга коса

Летото на 2012 очигледно ќе биде со доста високи температури и затоа нема да е лошо да ги погледнете овие неколку фризури кои всушност се едни од основните...

Убавина | Нема коментари

Детето со англески лик кој се преобрази во порно дива

Детето со англески лик кој се преобрази во порно дива

Таа беше мала, слатка, со руса коса, мила насмевка... а денес е поима за секс симбол. Учесник во скандали, дел од порно филмови, лесна девојка која се обиде...

ШоуБиз | Нема коментари

Во нејзин стил – Мадона и  „Truth and Dare“

Во нејзин стил – Мадона и „Truth and Dare“

Денес ќе ви ја претставиме есенската колекција ексклузивни чевли создадени лично од поп кралицата Мадона. Како што ќе забележите колекцијата е сосема...

Мода | Нема коментари

Вкусен оброк и за очи и за душа

Вкусен оброк и за очи и за душа

Потребни состојки: -          2 јајца -          100 гр брашно -          100 мл јогурт -          малку пециво -          500 гр младо...

Мојата кујна | Нема коментари

Цвеќиња што го прочистуваат воздухот во домот

Цвеќиња што го прочистуваат воздухот во домот

Има домашни цвеќиња, кои се справуваат одлично со прочистувањето на воздухот во вашиот дом. Од НАСА истражувале кои домашни растенија можат да се...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Поглед од милион долари

Поглед од милион долари

Со поглед кон морското синило започнете го денот. Првото утринско кафе испиено на балкон кој ви нуди совршена гледка кон море и свеж воздух е доволно за...

Мојот дом | Нема коментари

Jardin Majorelle – чудото на Маракеш

Jardin Majorelle – чудото на Маракеш

Само неколку дена поминати во Маракеш ќе ви создадат богата претстава за тоа што нуди Мароко како една од актуелните туристички дестинации. Понесени од...

Патувај | Нема коментари

Венчавка инспирирана од големата женственост

Венчавка инспирирана од големата женственост

Ова е една венчавка која може да ви послужи како идеален пример за тоа како треба да изгледа една модерна венчавка. Неверојатно женствена венчаница,...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk