← НАЗАД НА БОЗА
Како се прави внатрешна плетенка?

Како се прави внатрешна плетенка?

Бидејќи плетенките се моментално топ тенденција, еве денес ќе се задржиме на внатрешната плетенка и за оние што не знаат како се прави, ќе им покажеме...

Убавина | Нема коментари

Шминка што совршено ќе ги оформи вашите очи

Шминка што совршено ќе ги оформи вашите очи

Ајлајнерот е фаворитот на професиналните шминкери бидејќи ништо друго не може да го постигне ефектот на издолжување и искосување на очите како...

Убавина | Нема коментари

Вистинска историја за една вистинска љубов

Вистинска историја за една вистинска љубов

„Беше обично хаотично утро, кога еден возрасен маж во своите осумдесетти години дојде во оделението за да ги извадиме конците од неговата од раната на...

Секс и Односи | Нема коментари

Весна Змијанац е пред Гага и Бијонсе:)

Весна Змијанац е пред Гага и Бијонсе:)

Денес Бијонсе и Лејди Гага ги поставуваат модните трендови, или барем така тие мислат. Не се ни свесни, ама тоа што они денес го викаат тренд, Весна...

ШоуБиз | Нема коментари

Двојно паѓање со авион, но сепак сите преживеале

Двојно паѓање со авион, но сепак сите преживеале

10 приказни за луѓе кои за влакно ја избегнале смртта Во јануари 2002 година, пилотот Џастин Киркбриџ заедно со своите пријатели Лери и Томи полетал за да...

Prison brake | Нема коментари

По пример на светските ѕвезди… српските пејачки слепо го пратат трендот

По пример на светските ѕвезди… српските пејачки слепо го пратат трендот

Она што го прават познатите ѕвезди во Холивуд стана пример и за нашите соседи. Па сега има и неколку верзии на Ким Кардашијан, Коко... Колку тоа е во ред, и...

ШоуБиз | Нема коментари

Converse – Basketball Collection

Converse – Basketball Collection

Converse  ја претставува најновата колекција на патики, која е составена од линија на патики во шест бои. Секоја боја претставува по еден град: Лондон, Париз,...

man fashion | Еден коментар

Нема да ја препознаете без шминка и без фризура

Нема да ја препознаете без шминка и без фризура

Таа е прогласна за една од најубавите актерки на денешницата. И тоа е така, но кога е средена од глава до пети. Реалната слика за Мила Кунис е сосема...

ШоуБиз | Нема коментари

Прекрасна мала декоративна градина

Прекрасна мала декоративна градина

За сите љубители на природата еве една оргинална идеја за проект чија цел е да направиме нешто што ќе личи на микро градина. Ефикасна е како дел од...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Есенски топ комбинации кои мора да ги пробате

Есенски топ комбинации кои мора да ги пробате

Денес специјално за вас сме избрале врвни есенски комбинации и наш совет е внимателно да ги разгледате бидејќи ќе ви помогнат при купувањето нова...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk