Мода

10 „Must have“ црвени парчиња облека

Црвената боја дефинитивно ќе биде хит и оваа сезона. Елегантните и отмените дами може да изберат црвена јакна или сако, додека оние кои ја сакаат малку „пооткачената“ мода може да изберат хеланки или пак кошули во црвена боја. Оваа сезона во продавниците ќе најдете и огромен избор на црвени чевли и чанти.

Црвените парчиња облека веќе може да се најдат во колекциите на познатите дизајнери, а според модните критичари освен црвената боја, оваа пролет хит ќе бидат и жолтата, портокаловата и ледено сината боја.

Ви претставуваме 10 парчиња облека во црвена боја, некои од нив едноставно мора да ги имате доколку сакате да изгледате тренди.

Напиши коментар