← НАЗАД НА БОЗА
Фактите за серискиот убиец Чарлс Менсон

Фактите за серискиот убиец Чарлс Менсон

Управата на калифорнискиот затвор во кој е сместен серискиот убиец Чарлс Менсон ја објавила неговата најнова фотографија. 77 годишниот Менсон денеска...

Prison brake | Нема коментари

Супер забавна реклама

Супер забавна реклама

...

Интересно | Нема коментари

Албумот на Ријана за „само“ 200 евра

Албумот на Ријана за „само“ 200 евра

Пејачката објавува луксузно издание на својот албум “Unapologetic”. Цена – вистинска ситница. Најжестоките фанови на Ријана секако ќе се израдуваат на...

Музика и филм | Нема коментари

Чоколадна маска со лифтинг ефект

Чоколадна маска со лифтинг ефект

Чоколадата е богата со флавони, кои многу ефикасно го успоруваат стареењето на кожата, ги измазнува брчките и ги обновува клетките. Тогаш треба ли да не...

Убавина | 2 коментари

Вежбањето – најдобар лек против депресија!

Вежбањето – најдобар лек против депресија!

Начинот на кој работиме едноставно не функционира – Четирите големи потреби кои ја стимулираат големата ефикасност е насловот на книгата на Тони...

Здраво тело | Нема коментари

Кои женски карактеристики се магнет за мажите?

Кои женски карактеристики се магнет за мажите?

Сите мажи првенствено се заинтересирани за физичките атрибути на жената. Меѓутоа, откако ќе ги „измеркаат“ нејзините атрибути, она што им го...

Секс и Односи | Нема коментари

Ѕвездите под маски

Ѕвездите под маски

Холивудските ѕвезди оваа година навистина беа влезени во духот на Халовин – Ноќта на вештерките. Погледнете ги нивните застрашувачки...

ШоуБиз | Нема коментари

Домашно топло чоколадо

Домашно топло чоколадо

Потребни состојки за 6 особи: -      6 шолји млеко -      ¾ шолја шеќер -      ¼ шолја какао -      една лажичка ванила -      чоколада со 70%...

Мојата кујна | Нема коментари

За 16-ти роденден поклон стан!

За 16-ти роденден поклон стан!

Иако Лурдес Леон сеуште не е полнолетна, Мадона смета дека нејзиното најстаро дете се подготвено да стане независно. Кралицата на поп музиката на...

ШоуБиз | Нема коментари

Неверојатна вештина со јаже

Неверојатна вештина со јаже

...

Таленти | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk