← НАЗАД НА БОЗА
Најновите невестински фризури за 2012-та

Најновите невестински фризури за 2012-та

Ги избравме специјално за вас најновите и најдобрите невестински фризури за 2012-та година од најдобрите светски блогови посветени токму на венчавката и...

Мојата венчавка | 2 коментари

Најновите очила од италијанскиот бренд SUPER за мажите со стил

Најновите очила од италијанскиот бренд SUPER за мажите со стил

Инспирирани од хуманизмот, италијанскиот бренд SUPER, за колекцијата есен/зима 2012 дизајнираше очила за сонце кои се навистина уникатни.  Рамките на...

man fashion | Нема коментари

Слушнете го саундтракот од Адел за најновото продолжение на Џејмс Бонд

Слушнете го саундтракот од Адел за најновото продолжение на Џејмс Бонд

Светски познатата пејачка Адел со нејзиниот прекрасен глас ја сними песната "Skyfall", која ќе биде саундтрак за истоимениот филм, најновото продолжение на...

Музика и филм | Нема коментари

И Тајра Бенкс има целулит!

И Тајра Бенкс има целулит!

Атрактивната светски позната манекенка, која долго време беше дел од ангелите на Victoria's Secret објави фотографии на Tвитер, позирајќи во тесни фармерки и...

ШоуБиз | Нема коментари

Кејт Винслет низ годините! Никој не е совршен:)

Кејт Винслет низ годините! Никој не е совршен:)

Познатата актерка Кејт Винслет дебитираше на 53-то доделување на Златните Глобуси 1996тата година, појавувајќи се во син светкав мантил и сини...

ШоуБиз | Нема коментари

Барај го човекот кој никогаш нема да те предаде…

Барај го човекот кој никогаш нема да те предаде…

Барај го човекот што ќе ти се восхитува како на човек, кој ќе ти посочи каде грешиш без да го засегне твоето достоинство. Барај го човекот што нема да те...

Секс и Односи | Нема коментари

Хотел во Санторини што ќе ви го одземе здивот

Хотел во Санторини што ќе ви го одземе здивот

Лоциран на едно од најубавите места во светот, Grace Santorini Hotel има да ви понуди се, дури и повеќе од она што се очекува од еден совршен одмор. Погледнато од...

Патувај | Нема коментари

Магдоносот – растение кое лекува!

Магдоносот – растение кое лекува!

Магдоносот е двегодишно тревесто растение, кое има широка употреба не само во кулинарството, но и во народната медицина. Низа анализи докажуваат дека...

Здраво тело | Нема коментари

Прекрасни спални соби создадени за уживање

Прекрасни спални соби создадени за уживање

Потребна ви е инспирација за новата спална соба или преуредување на старата? Тогаш направете го тоа на најдобриот можен начин, а вашиот дом нека биде...

Мојот дом | Нема коментари

Учете деца јазици!!! Ќе ви се најде! :)

Учете деца јазици!!! Ќе ви се најде! :)

...

Интересно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk