← НАЗАД НА БОЗА
За судбината и нејзината улога во нашиот живот

За судбината и нејзината улога во нашиот живот

Судбината! Тоа се сопките, пречките, незгодите во секојдневниот живот со кои човек треба да се бори. Сите негативни квалитети , морални и душевни...

Секс и Односи | 2 коментари

Викенд модна инспирација

Викенд модна инспирација

Модата е променлива која постојано се менува, но стилот е она што го имате во вас, стилот е начинот на кој ја избирате гардеробата и начинот по кој ја...

Мода | Нема коментари

Тестирање на Porsche 911 GT3 :)

Тестирање на Porsche 911 GT3 :)

...

Керозин | Нема коментари

Фатен на дело:)

Фатен на дело:)

...

Интересно | Нема коментари

Зошто Кенеди ја остави Тејлор Свифт?

Зошто Кенеди ја остави Тејлор Свифт?

Младата пејачка Тејлор Свифт повторно е сама. Нејзиното, сега веќе поранешно момче, Конор Кенеди наводно ја раскинал четиримесечната врска затоа што...

ШоуБиз | Нема коментари

Групата Б комплекс и улогата врз здравјето

Групата Б комплекс и улогата врз здравјето

Витамин Б комплекс представува група од околу 10 витамини кои се особено важни за луѓето што имаат проблеми со опаѓање на косата, кршливи нокти, проблеми...

Здраво тело | Нема коментари

Полнети пилешки филети

Полнети пилешки филети

Потребни состојки: 400гр пилешко бело месо Сол, бибер 400гр шампињони 2 јајца Масло 100гр шунка 150гр павлака 50гр кашкавал Начин на...

Мојата кујна | Нема коментари

Дадар советува: Симболиката на мејкап боите

Дадар советува: Симболиката на мејкап боите

Доколку имате проблем со боите и не знаете со која боја да се нашминкате ,сметам дека е правилно најпрвин да сватите како се чуствувате па потоа да ја...

Убавина | Нема коментари

Наскоро свадбата на Ким и Кание вредна 20 милиони

Наскоро свадбата на Ким и Кание вредна 20 милиони

Ким Кардашијан и Кание Вест кои официјално признаа дека се заедно, најавиле дека нивната свадба треба да ја очекуваме во април оваа година и дека...

ШоуБиз | Нема коментари

Гламурозни вечерни креации

Гламурозни вечерни креации

Нема жена што не се воодушевува гледајќи ги гламурозните свечани креации од модниот подиум или црвениот тепих. Затоа решивме денешната статија да ја...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk