← НАЗАД НА БОЗА
Colour block – силна есенска маникир тенденција

Colour block – силна есенска маникир тенденција

Најатрактивните мулти-обоени дезени, кои се омилени кај дизајнерите во последно време, ќе продолжат да владеат и есенва, но не само во форма на облека и...

Убавина | Нема коментари

Деми Мур повторно во врска со млад дечко

Деми Мур повторно во врска со млад дечко

Очигледно  дека афинитетите на 50 годишната актерка Деми Мур се млади мажи, бидејќи овој пат се шпекулира дека после разводот со 34 годишниот Аштон Качер...

ШоуБиз | Нема коментари

Ресана

Ресана

Денешниот рецепт е посветен на сите оние кои се љубители на слатките, вкусни десерти. Ресана колачот е микс на намирници што можат да се најдат во сечиј...

Мојата кујна | Нема коментари

Провери дали тој е вистинскиот!

Провери дали тој е вистинскиот!

Никогаш не е лесно да се одлучите дали некој е „вистинскиот“, но постојат неколку постапки и карактеристики на партнерот кои можат да ви откријат дали...

Секс и Односи | Нема коментари

Најмоќниот шеф на мафијата на сите времиња – Лаки Лучијано

Најмоќниот шеф на мафијата на сите времиња – Лаки Лучијано

Charlie “Lucky” Luciano е роден на 24 ноември 1897 година во Lercara Friddi, Сицилија. Неговите родители, Антонио и Росалиа Лучиана, имале пет деца: Бартоломео (роден 1890),...

Prison brake | Нема коментари

Летечки мотор

Летечки мотор

Ова е лудо! Погледнете го ова видео и ќе сфатите зошто. Па луѓе, ова е вистинска демонстрација на летачки  мотор. Сега ни останува само да најдеме...

Машка работа | Нема коментари

Вистинска инспирација за вашата бања

Вистинска инспирација за вашата бања

Сте имале долг и напорен ден и се што во моментов ви треба е вистинско опуштање...Ако само можете да се насочите кон некој добар СПА центар или пак да...

Мојот дом | Нема коментари

Колку поголемо толку подобро – „Oversize“ тенденција

Колку поголемо толку подобро – „Oversize“ тенденција

Сигурно сте слушнале за „oversize“ тенденцијата или поинаку кажано удобни парчиња со 1-2 или три броја поголеми како палто, џемпер, блузон, панталони...Токму...

Мода | Нема коментари

Со вистинската шминка секоја жена изгледа како супермодел

Со вистинската шминка секоја жена изгледа како супермодел

Рускиот мејкап артист Вадим Андреев успеа да докаже дека не е потребно жените да посегнуваат по драстични мерки како на пример пластичната хирургија за...

Убавина | Нема коментари

Чоколадни Cupcakes

Чоколадни Cupcakes

Потребни состојки: 90 гр. какао 170 гр. врела вода 370 гр. брашно 1 прашок за пециво 1 лажичка сода бикарбона 1 лажичка сол 350 гр. шеќер 4 јајца 50 гр....

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk