← НАЗАД НА БОЗА
Домашно лековито масло од лаванда

Домашно лековито масло од лаванда

Лавандата има широка примена и се користи во козметиката, медицината и во готвење. Лавандата е медитеранска грмушка која потекнува од грчките острови и...

Брзо и Корисно | Еден коментар

Дали е веќе време за нова врска?

Дали е веќе време за нова врска?

По раскинувањето на љубовната врска секому му е потребно време за да се опорави и повторно да „застане“ на нозе кога станува збор за љубовниот живот....

Секс и Односи | Нема коментари

Мора да го видите најслаткото бебе хит на You Tube

Мора да го видите најслаткото бебе хит на You Tube

...

Интересно | Нема коментари

Секогаш спремна за забава

Секогаш спремна за забава

...

Голо | Нема коментари

Кристен Стјуард – следната Бонд девојка?

Кристен Стјуард – следната Бонд девојка?

Кристен Стјуард која стана популарна со улогата во вампирската сага „Самрак“ може да биде идеална за улогата на следната Бонд девојка. Агент 007 во...

ШоуБиз | Нема коментари

„Gangnam style“ – Најгледаниот клип на You Tube

„Gangnam style“ – Најгледаниот клип на You Tube

Клипот за песната Gangnam style на јужнокорејскиот рапер PSY стана најгледаниот во целата историја на You Tube. Клипот на ултра популарниот Пак Че Сан собрал 812 794...

Музика и филм | Нема коментари

Елегантни прамени за оваа сезона

Елегантни прамени за оваа сезона

  Секој стилист би ви препорачал да се обидете да и дадете форма, длабочина и индивидуалност на својата коса со помош на прамени и да го пробате тоа...

Убавина | Нема коментари

Првата фотосесија на Анџелина Џоли

Првата фотосесија на Анџелина Џоли

Ринопластика, корекција на јаболчниците, зголемување на усните – какви ли не операции им препишуваат на холивудските актерки. Сепак  оние кои се...

ШоуБиз | Нема коментари

Ако ве нервира партнерот…

Ако ве нервира партнерот…

...

Интересно | Нема коментари

Убави и здрави со грејпфрут

Убави и здрави со грејпфрут

Само половина сочен грејпфрут ги обезбедува секојдневните потреби за витамин Ц и е совршен извор на витамин А. Витамински гледано грејпфрутот има...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk