← НАЗАД НА БОЗА
Ваквиот маж ќе ти го скрши срцето! Препознај го!

Ваквиот маж ќе ти го скрши срцето! Препознај го!

За жал одговорот многу почесто е „Да“. Па затоа бидете внимателени на следниве сигурни знаци, кои покажуваат дека за таквиот маж нема место во вашиот...

Секс и Односи | Нема коментари

Опуштете се со чоколадно – млечна купка

Опуштете се со чоколадно – млечна купка

Што ќе добиете кога ќе споите работи на кои не можете да им одолеете – чоколадо и млечна купка? Совршено кремаст и пријатен чоколадно-млечен третман. И...

Убавина | Нема коментари

Ако не те побара првите 3 дена – заборави го!

Ако не те побара првите 3 дена – заборави го!

Правилата кои важат кога се во прашање првите состаноци и пораки при отпочнувањето на една љубовна врска, можат да бидат прилично неизвесни, збунувачки...

Секс и Односи | Нема коментари

Бананата – драгоцена храна за вашата кожа

Бананата – драгоцена храна за вашата кожа

Колку што е драгоцена бананата за исхраната, исто толку е важна и за негата на вашето лице. Не само што е вкусна, таа содржи и голема количина на скроб,...

Убавина | Нема коментари

Драматичен поглед со вистинските сенки

Драматичен поглед со вистинските сенки

Вистинската шминка има огромана сила на трансформација. Понекогаш дури и не можете да претпоставите дека станува збор за истата личност ако ја видите...

Убавина | Нема коментари

Нутела мафини

Нутела мафини

За оние кои имаат слабост кон чоколадото!!! ПОТРЕБНО Е: 1 бајат леб (или 2 бајати кроасани) 1 јајце 2 жолчки 50 гр шеќер 1 лажичка екстракт од...

Мојата кујна | Нема коментари

Скандал: Бритни забременила од братот на својот сопруг?!

Скандал: Бритни забременила од братот на својот сопруг?!

Братот на бившиот сопруг на Бритни Спирс – Кевин Федерлајн тврди дека тој е таткото на нејзиниот син Шон Престон. Гласините навестуваат огромен...

ШоуБиз | Нема коментари

Победи го лошото расположение со позитивен став!

Победи го лошото расположение со позитивен став!

„Позитивниот став кон нештата нема да ги реши вашите проблеми, но ќе изнервира доволно луѓе, што вреди за трудот„ – Херм Олбрајт. Сфатете дека ништо...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Како децата манипулираат со возрасните?

Како децата манипулираат со возрасните?

Дали скокате секогаш кога вашето дете ќе заплаче? Можеби не би требало- и децата глумат, и тоа многу добро. Дури и бебињата знаат како да манипулираат со...

Моето семејство | Нема коментари

Како маникирот подолго да трае?

Како маникирот подолго да трае?

Следете ги нашиве совети и заборавете на грижата околу ноктите најмалку една седмица. Припрема Исчистете ги ноктите со средство за отстранување на...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk