← НАЗАД НА БОЗА
Сок од киви за сјајна коса

Сок од киви за сјајна коса

Бидејќи студот е присутен и ќе биде уште некој месец, треба да го подготвите вашето тело за тоа. Освен консумирање на здрава храна за здравје и убавина...

Убавина | Нема коментари

Неопходна е мотивација и план за успешно слабеење!

Неопходна е мотивација и план за успешно слабеење!

Пред да се одлучите за диета, потребен Ви е план со кој на најлесен начин ќе ги загубите вишокот килограми. Бидејќи, самата диета понекогаш не е...

Здраво тело | Нема коментари

Повеќе протеини, помалку килограми

Повеќе протеини, помалку килограми

Премалку протеини во вашата исхрана прави да се чувствувате гладни, па посегнувате по разни грицки, покажува меѓународното истражување. Кога повеќе...

Здраво тело | Нема коментари

Актуелните сезонски маникир дезени и бои

Актуелните сезонски маникир дезени и бои

Убавиот маникир е како накит на женските раце. За денес ви подготвивме богата галерија со најразлични и оргинални маникир идеи па се надеваме дека и вие...

Убавина | Нема коментари

Кежуал зимски стил – удобно и модерно

Кежуал зимски стил – удобно и модерно

Деновиве го посветивме нашето внимание целосно на празничниот стајлинг и веруваме дека е сосема доволно. Сега повторно да се навратиме на основните...

Мода | Нема коментари

Новогодишни фризури

Новогодишни фризури

Денес решивме да најдеме нови и модерни идеи за новогодишни фризури. И мислиме дека она што ќе ви го понудиме е добар избор. Освен фризурите, оваа статија...

Убавина | Нема коментари

Ријана уловена од папараци скроз гола!!!

Ријана уловена од папараци скроз гола!!!

R&B ѕвездата Ријана беше уловена од папараци, овој пат скроз гола во нејзината спална соба во куќата на Барбадос. Пејачката очигледно заборавила да ја...

ШоуБиз | Нема коментари

Решете го проблемот со првутот со јаболков оцет

Решете го проблемот со првутот со јаболков оцет

Пред се првутот е неестетска појава. Нема нешто полошо од тоа да поминете часови во средување на косата и на крајот првутот да ја упропасти целата...

Убавина | Нема коментари

Штом еднаш простиш ќе те изневери повторно!

Штом еднаш простиш ќе те изневери повторно!

Повторно ќе разговараме за неверството но сега за еден многу интересен и докажан факт. Во истражувањето во Германија се потврди фактот дека ако...

Секс и Односи | Нема коментари

Не ви треба козметичар за да ги отстраните митесерите

Не ви треба козметичар за да ги отстраните митесерите

Нечистотијата на носот и другите делови на лицето можете да ги отстраните со траките за митесери, меѓутоа тие се скапата варијанта и многумина се...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk