Celebrity

Avril Lavigne со ново музичко видео за „Goodbye“

Avril Lavigne премиерно го прикажа своето музичко видео за песната „Goodbye“ со која конечно го затвори циклусот песни од албумот „Goodbye Lullaby“. Во видеото Avril најпрво им се заблагодарува на своите фанови, а потоа се пакува и фактот што е сама ја тера да се расплаче.

Видеото е снимено од пријаталот на Avril – Mark Liddell и тоа во Западен Холивуд, Калифорнија. Засега пејачката заврши со својата турнеја во Азија, а последниот концерт ѝ беше на 18-ти Февруари во Куала Лумпур, Малезија.

Погледнете го видеото:

Напиши коментар