Celebrity

Ѕирнете го Arnie во трејлерот за „The Expendables 2“

Иако содржи повеќе куршуми отколку мозочни станици, новиот трејлер за филмот „The Expendables 2“ нема сигурно да ве остави рамнодушни откако ќе го погледнете.

Ова е всушност големо враќање на Arnold Schwarzenegger на филмското платно, а конкретно во овој филм друштво ќе му прави доста легендарната постава составена од: Sylvester Stallone, Bruce Willis, Jason Statham, Dolph Lundgren, Terry Drews, Jet Li, Chuck Norris, Liam Hemsworth и Jean-Claude Van Damme.

Режисер на филмот е Simon West, кој е најпознат по првиот дел на филмот „Tomb Rider“. Премиерата во САД се очекува да биде кон средината на ноември.

Сега, погледнете го трејлерот:

Напиши коментар