Celebrity

Готов е новиот албум на „Maroon 5“!

…но, фановите ќе мораа т да почекаат до 26-ти Јуни, кога бендот планира да го објави својот четврти студиски албум со налов „Overexposed“.

Фронтменот на групата „Maroon 5“ – Adam Levine вели дека новиот албум е во потполност изработен во поп стил, а еден од гостите на албумот е раперот Wiz Khalifa.

–          Албумот кој го снимивме со наслов „Overexposed“ е претежно поп, но направен е под голем број различни музички влијанија, – соопштил Levine.

Продуценти на албумот се Max Martin, Benny Blanco и Ryan Tedder од групата „One Republic“. Албумот е снимен во Лос Анџелес, а песните се напишани за време на претходната светска турнеја на „Maroon 5“.

Напиши коментар