Дестинации

Кан – град на филмски фестивал… и многу повеќе !!!

Овој прекрасен град во Франција е во својот полн сјај во Мај, кога се одржува познатиот филмски фестивал кога пред Palasis de Festival, се продега црвениот килим по кој поминуваат најпознатите филмски ликови. За многу други пак, овој град на францускиот азурен брег е синоним за гламурозно случување.

И во право се…Тука се долгите и  прекрасни плажи La Croisette, луксузните јахти Old Porta, величествените хотели, продавниците на модните брендови наредени на познатото шеталиште и преубавите гастрономски специјалитети. Сигурно нема да можете да одолеете на стрмните улици на стариот град ( Le Siquet ), луксузните бели хотели, неверојатно скапите ресторани, Place de la Castre, Notre Dame d’ Esperance…

Исто така можете да уживате и во прекрасниот ноќен живот и преубавите коктели, помеѓу плажите, или на некоја приватна забава. За нешто поопуштена забава и жива свирка, Ве очечува Квејс паб, во кој Ве очекуваат кожени сепариња, добро вино, пригушено светло и романтика. За релаксација, Ве чека le Ste- Marguerite со преубави шумски патеки. Ова се само дел од преубавите локации кои Ве очекуваат во Кан…

Како дополнителна сатисфакција да го посетите, ќе Ви послужат следниве фотографии…

Напиши коментар