Celebrity

Lady Gaga со 10 „Billboard“ номинации!

Веруваме дека планетарно популарната пејачка Lady Gaga едвај јго чека доделувањето на „Billboard“ музичките награди кое ќе се одржи во Лас Вегас на 20-ти Мај.

Gaga е номинирана во дури 10 категории меѓу кои и за: најдобар уметник, најдобар женски изведувач, поп изведувач, денс изведувач, најдобар поп, најдобар денс албум и неколку други.

На својот официјален Фејсбук профил, Gaga ги повика сите свои фанови да бидат со неа во што е можно поголем број за време на доделувањето на наградите и тоа со реченицата „Не ги пропуштајте наградите, мали чудовишта!“

Напиши коментар