Мода

Модниот гигант „Ralph Lauren“ за лето 2012 година

Самоуверен луксуз, разкош, женствени силуети, костими во машки стил, дворено сако, розови кожени јакни, меки материјали, свилени шалови, кашмир, сатен, жоржет, габардин, нијанси на крем, сино, зелено, жолто и слонова коска, ослепително сјајни сребрени коктел фустани, сандали со платформа, од кожа на питон…Сето тоа е модниот гигант Ralph Lauren со својата нова колекција за лето 2012 година.

Напиши коментар