Celebrity

Најнов трејлер за „Одмаздниците“

Објавен е најновиот трејлер за филмот „The Avengers“. Филмот кој на едно место ги собра скоро сите суперхерои од типот на Црната вдовица, Халкот, Тор, Ајронмен и Капетанот на Америка, треба да пристигне во кината на 4-ти Мај, оваа година.

Суперхероите се обидуваат да ја сопрат страшната закана од лошиот брат на Тор по име Локиј. Тој се обидува да завладее со целата планета.

Во екранизацијата на стрипот на Марвелов играат: Семјуел Ли Џексон, Роберт Дауни Џуниор, Скарлет Јохансон и Џереми Ренер.

Вака изгледа трејлерот:

Напиши коментар