Celebrity

Нов спот на „Maroon 5“ за „Payphone“

Американскиот поп/рок бенд  „Maroon 5“  го објави и официјалното музичко видео за синглот со наслов „Payphone“ на кој соработуваат со раперот Wiz Khalifa. Оваа трака ќе послужи како водечки за нивниот иден албум „Overexposed“ кој треба да излезе на 26-ти Јуни.

Ако се сеќавате, за овој сингл најпрво излезе анимирано видео, но уште тогаш имаше најава дека допрва следува вистинскиот спот кој е во режија на Samuel Bayner. Се гледа дека на видеото е потошена значителна сума пари, а очигледно творците на истиот сакале да има многу акција и бркотници. Се обиделе сето тоа да личи на приказна, но малку ја утнале работата.

Погледнете и споделете со нас дали и вие мислите така:

Напиши коментар