Мода

Високата мода за пролет 2012 „Elie Saab“

Колекцијата висока мода на Elie Saab за пролет-лето 2012 како по учебник покажува зошто толку многу ѕвезди се поклоници на марката. Класичните волшебни фустани на ливанскиот дизајнер се лесни, женствени, ефирни. Но заедно со тоа се направени со искусната изработка на врвниот дизајнер неопходна за високата мода што ги прави перфектни за црвениот килим.

Напиши коментар